پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد گفت : شمار جانباختگان بر اثر سوانح رانندگی در جاده های برون شهری استان امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۲۴ درصد افزایش یافته است.

به گزارش ریواس جنوب ، سرهنگ بهنام ویسی پور اظهار داشت : ۶۴درصد از تصادف های جاده های برون شهری سال جاری استان در شهرستان های بویراحمد و دنا گزارش شده است.
وی با بیان اینکه بیشترین سوانح جاده ای امسال در محور یاسوج به اصفهان ثبت شده است تاکید کرد: ۲۵درصد از تصادف های جاده های برون شهری امسال کهگیلویه و بویراحمد در این جاده رخ داده است.
ویسی پور عنوان کرد: تخطی از سرعت مجاز،انحراف به چپ، بی توجه به جلو از مهمترین دلایل سوانح رانندگی در جاده های برون شهری کهگیلویه و بویراحمد است.
رئیس پلیس راه کهگیلویه و بویراحمد ابراز داشت:برخورد با خودروهایی که به طور همزمان ۲ تخلف رانندگی را مرتکب شده اند از مهمترین اولویت های امسال پلیس برای رانندگان متخلف است.
وی عنوان کرد: این خودروها افزون بر جریمه نقدی و توقیف به مدت ۷۲ ساعت مشمول نمره منفی خواهند شد.
ویسی پور تاکید کرد: با انجام هر تخلف از سوی رانندگان خودروهای ناوگان حمل و نقل عمومی ۱۰ نمره منفی و برای خودروهای متخلف شخصی پنج نمره منفی در کارنامه رانندگان ثبت می شود.
وی اظهار داشت: با رسیدن تعداد نمره های منفی رانندگان به عدد ۳۰ گواهینامه آنان به مدت سه ماه توقیف می شود.
ویسی پور اضافه کرد: رسیدن تعداد نمره های منفی رانندگان به عدد ۲۵ در مرحله دوم باعث ۶ ماه توقیف گواهینامه و رانندگان در صورت دریافت ۲۰  نمره منفی در مرحله سوم مشمول توقیف یک سال گواهینامه خواهند شد.