پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

خانواده شهیدی در” شهر یاسوج” از بی مهری های بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کهگیلویه و بویراحمد گلایه دارد و انتقادات تندی به آنها داشته است.

به گزارش ریواس جنوب، یارمحمد اسداللهی پدر شهید مرادخون استاک که بیش از سه سال است که زمین گیر است و  ۲۵ روز نیز در بخش آی سی یوی بیمارستان شهید جلیل یاسوج بستری و تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته است.

آنگونه که خانواده وی میگویند در این مدت با وجود پیگیری های فراوان اما مسئولان بنیاد شهید استان و نیز بنیاد شهید شهرستان بویراحمد هیچ گونه توجهی به این پدر شهید نداشتند و حتی جواب آنها را نیز درست و حسابی نمی دهند.

اسدالهی فرزند این بیمار و برادر شهید به ریواس جنوب گفت: پدر من یک انسان معتقد و متدین بود و همیشه برای آرمان‌های نظام و اسلام و شهدا احترام قائل است اما متاسفانه بیش از سه سال است که زمین گیر شده اما حتی یک بار هم مسئولان بنیاد شهید از او سرکشی نکردند و حال او را نپرسیدند.
وی گفت: در همین مدت سه سال تقاضا ها و پیگیری های زیادی در بنیاد شهید بویراحمد و استان داشتیم اما هیچگونه توجهی به دغدغه‌های این خانواده شهید نبوده است.

برادر شهید ادامه داد: تا این که بعد از عمل قلب پدرم و متعاقب آن کسالتی که برای او پیش آمد و اکنون بیش از ۲۰ روز است که در بخش آی سی یوی بیمارستان شهید جلیل بستری است و با وجود مشکلات و شرایط خاصی که دارد هیچ مسئولی از بنیاد شهید سراغ او را نگرفته است و چند بار مراجعه کردیم به بنیاد اما جوابی که ندادند هیچ فقط به ما گفتند هیچ اعتباری نداریم و هیچ کاری هم نمی توانیم بکنیم.

وی تاکید کرد: از اداره بویراحمد و کارشناسان و معاونان اداره کل ناامید شدیم حتی پیش مدیر کل هم رفتیم اما مدیر کل جواب های تندتری به ما می داد و هیچ پاسخ درست حسابی دریافت نکردیم و حتی در جواب گلایه های ما گفتند پیش هرکسی شکایت میکنید بکنید.

وی افزود: حتی بیمارستان نیز نامه‌ای به بنیاد شهید داده است اما جواب این نامه هم هنوز داده نشد.

وی گفت: ما از کمک مالی آنها ناامید شده ایم اما از اینکه حتی کوجکترین احترامی برای پدر شهید قائل نبودند گلایه داریم و انتظار داریم برخورد شود.

به نظر می رسد حتی خودسوزی چند ماه قبل فرزند شهید جلو این اداره، درس عبرتی برای مسئولان و مدیران ارشد نشد و با جود سه سال زمین گیری و بیست و پنج روز بستری این پدر شهید در آی سی بو بیمارستان، مسئولان بنیاد شهید و امور ایثارگران یک شهرستان و یک اداره کل اجازه یک ملاقات ساده در خانه و یا در بیمارستان به خود ندادند تا همچنان معلوم نباشد این مدیران به چه کاری در این اداره مشغولند که حال که در مقابل هرگونه خواسته‌ای از نبود اعتبارات می‌گویند حتی از یک احوالپرسی ساده نیز عاجز هستند.

اگر حتی یک تبعه خارجی نیز در این کشور باشد و یک بیمار از او تقاضای دیدار و ملاقات برای به دست آوردن روحیه خود بکند این تبعه خارجی حتماً به سراغ او خواهد رفت اما مسئولان بنیاد شهید خواسته این پدر شهید را روی زمین گذاشتند تا ناامیدی های او و خانواده بیش از پیش شود.