پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

اگر هر رنگی تغییر کند و یا هر رسمی دگرگون شود؛  یا اگر انگیزه ای کمتر شود و یا علاقه ای به کاری کاسته شود اما گویا قرار نیست شب به یادماندنی و پر از مهر و محبت قلعه رئیسی ها تمام شود.

به گزارش ریواس جنوب، از سال ۱۳۹۰ بود که حجه الاسلام اسماعیل صلواتی استارت سفره نذری با حضور جمع کثیری از مردم بخش چاروسا را شروع کرده و با گذشت بیش از یک دهه و در یازدهمین سال پهن کردن این سفره همچنان حضور مردم هر سال بیشتر از سال قبلش می شود .

شاید خود صلواتی هم تصور نمی کرد تا این اندازه این کار با محوریت او رنگش هر سال پر رنگ تر شود اما او با برقراری ارتباط حسنه با دفتر مقام معظم رهبری، خیرین و مردم بخش چاروسا توانست با جمع آوری هزینه های این سفره که امسال گفته می شود حدودا ۱۰۰ میلیون تومان بوده است اجازه ندهد رسمی که خود به یک فرهنگ تبدیل کرده است رو به انزواء رود.

مردم شهر قلعه رئیسی در این اقدام ماندگار همیشه یار غار امام جمعه بودند و محبتی که در شب پهن کردن سفره از خود به جا گذاشتند مصداقیست از صفا و صمیمیتی که بواسطه ی این سفره در این شهر رقم می خورد.

اما امسال و همچنین چند سال قبل آنطور که بانی این مراسم می گوید پزشکی از این دیار که در دیار دشمن و در قلب آن یعنی آمریکا سکنی گزید همیشه کمک کارش است و منطقه را فراموش نکرد؛ دکتر بخت پزشک مورد نظریست که درک شرایط همنوع همیشه جز خصوصیات او بوده است و با کمک های مادی خود بخشی از هزینه ها این سفره را هم متقبل شد.

به گزارش ریواس جنوب، امسال هم به مانند همه سال‌های اخیر سفره کریمانه چند هزار نفری کریم اهل بیت (ع) در شهر قلعه رئیسی پهن شد و کار جالب تری که بعد از صرف افطاری صورت گرفت این بود که صلواتی غذاهای اضافه را که حدودا دو هزارتا بوده با فراخوان دهیاران بخش تحویل آنها جهت بردن درب خانه فقیران هر روستا داده است.