پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فاز نخست اتاق عمل بیمارستان امام رضا (ع) شهر لار در استان فارس (مرکز آموزشی و درمانی شهید هاشمی نژاد) با مشارکت یک خانواده نیک اندیش و بنیاد نیک اندیشان شهید هاشمی نژاد و دانشکده علوم پزشکی شهرستان لارستان افتتاح شد.

بیمارستان امام رضا لارستان - مرکز آموزشی و درمانی شهید هاشمی‌نژاد

بیمارستان امام رضا لارستان – مرکز آموزشی و درمانی شهید هاشمی‌نژاد

 زیربنای این پروژه درمانی حدود یک هزار و ۶۲۵ متر مربع و میزان اعتبار هزینه شده آن هم رقمی افزون بر ۳۰۰ میلیارد ریال برآورد شده است.

در این آیین که امروز یکشنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ با حضور معاون وزارت بهداشت و جمعی از مسئولان محلی برگزار شد، معاون پرستاری وزارت بهداشت گفت: وجود خیرین و نیک اندیشان در خطه لارستان و شهرهای جنوبی فارس یک ظرفیت منحصر به فرد و فرصت مغتنم برای توسعه این منطقه در حوزه ها و بخش های مختلف به ویژه در بخش بهداشت و درمان بوده است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایرنا، عباس عبادی تصریح کرد: بدون شک افراد متمکن و پولدار زیادی در جای جای کشور هستند اما هیچ جایی همچون این منطقه روحیه مشارکتی و علاقه به کارهای خیرخواهانه و خدپسندانه را ندارند.

او گفت: ما هم در حوزه وزارت بهداشت برای این همه حضور و مشارکت خیرین و اقدام های خیرخواهانه آنها در ساخت فضاهای فیزیکی و رشد کمی ساختمان ها و فضای بیمارستانی و درمانی باید قدردان وجود این نگاه های نیک اندیشانه مردم این خطه باشیم.

این مسوول تصریح کرد: البته برخی پروتکل ها و شاخص هایی در وزارت بهداشت وجود دارد که تا حدودی آن انتظارات و توقع به حق مسئولان و خیرین منطقه را براورد نمی کند و در همین هفته جاری و در نشست روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور این موضوع به طور جدی مورد برسی قرار خواهد گرفت.

معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اقدام جهادی و اراده دولت سیزدهم برای تزریق عمومی واکیسناسیون وبه ددنبال آن کاهش محسوس میزان مرگ و میر و مبتلایان به کرونا در کشور نیز گفت: تا قبل از شروع این دولت در تابستان ۱۴۰۰شمار فوتی ها در روز به بالای ۷۰۰ نفر رسیده بود و امروز حتی در مقایسه با سایر کشورها عملکرد قابل قبول ایران در این راستا و با همت دولت و همراهی خوب مردم و ارکان مختلف نظام در دنیا زبانزد است.

***

گام نخست اتاق عمل بیمارستان امام رضا (ع) لارستان فارس افتتاح شد فرماندار ویژه لارستان هم در این آیین خواستار حمایت جدی و همراهی بیشتر وزارت بهداشت برای اتمام پروژه های نیمه تمام درمانی خیرساز در مناطق مختلف این شهرستان  شد و گفت: کمک و مشارکت خیرین باید دو سویه باشد.

داریوش دهقان افزود: به همان میزان که خیرین و مردم منطقه در اجرای طرح های مختلف عمرانیف اقتصادی و خدماتی مشارکت دارند باید دستگاه های متولی و دولت به پاس قدردانی از خیرین نیز به همان میزان همراهی و حمایت کنند.

وی با اشاره به نقش و کارکرد حوزه بهداشت و درمان در توسعه هر منطقه نیز گفت: بخش سلامت همواره یکی از مهمترین شاخص ها و معیارهای مهم توسعه ای و از ضروریات و نیازهای مبرم جامعه است که همه باید برای تحقق و ارتقای این شاخص ها ایفای نقش کنیم.

دهقان ابراز داشت: بدون شک با بررسی عمیق تر و موشکافانه به موضوع سلامت، یکی از کارکردهای مهم و ارزشمند در راستای ارتقای شاخص های مهم این حوزه حضور و نقش مردم است که در منطقه لارستان به بهترین وجه ممکن و فراتر از خود دولت و وزارت بهدشت این مهم انجام شده است.

این مسوول تصریح کرد: خیرین منطقه هرگاه همراهی و مشارکت دولت و دستگاه های مختلف اجرایی را بیشتر لمس کنند بدون شک میزان کمک ها و نگاه بلند آنها برای حمایت از دولت هم بیش از پیش خواهد بود.

وی همچنین خواستار اتمام پروژه پردیس دانشکده لارستان، اختصاص دستگاه رادیو تراپی به مرکز خیریه درمانی حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام (صالح پور) شهر لار، راه اندازی دستگاه سی تی اسکن و سنگ شکن برای شهر بیرم، اتمام بیمارستان جویم شد.

به گزارش ریواس جنوب، این پروژه که در دو فاز در حال تکمیل است، قرار بود سال گذشته به بهره‌برداری برسد که با توجه به آماده نشدن تجهیزات لازم امروز فاز نخست آن شامل اتاق‌های عمل به بهره‌برداری رسیده و فاز بعدی آن شامل بخش‌هایی ازجمله قلب، آنژیوگرافی و … نیز در دست اجرا است.

همچنین بنا بر اعلام مقامات مسؤول، نام خیر مشارکت‌کننده در این پروژه محفوظ بوده و خانواده حاج عطاءالله عطایی به نمایندگی از این خیر در آیین حاضر شده‌اند.

شهرستان لارستان با جمعیتی حدود ۲۳۰ هزار نفر با مرکزیت شهر لار در فاصله ۳۸۰ کیومتری شیراز واقع است.

انتهای پیام/ حمید جهان