پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

دومین جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های اقوام ایرانی که از شامگاه ۲۵ اردیبهشت در تالار حافظ شیراز آغاز شده، تا روز جمعه سی‌ام اردیبهشت ادامه دارد.

دومین جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های اقوام ایرانی در تالار حافظ شهر شیراز

جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های اقوام ایرانی

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه آغاز به کار این جشنواره به خبرنگاران گفت: این جشنواره در راستای احیاء و تقویت فرهنگ، آئین‌ها و موسیقی اقوام ایرانی و توسعه گردشگری استان و جذب گردشگر، در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

سید رسول موسوی‌نژادیان افزود: در این دوره جشنواره، ۱۸ گروه از استان‌های فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، گلستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان، لرستان، خوزستان، کردستان، مازندران، چهارمحال و بختیاری، گیلان و خراسان هر روز در دو مرحله از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۳ به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

موسوی‌نژادیان ادامه داد: در هر مرحله از اجرا دو گروه هنرنمایی خواهند کرد که گروه‌های قشقایی و لرستان آغازگر دومین جشنواره ملی موسیقی اقوام بودند.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از ایسنا، امروز و در دومین روز این جشنواره که از ساعت ۱۸ آغاز شده است، گروه‌های آذربایجان، شیراز، ترکمن و هرمزگان، اجرا دارند.

در این جشنواره سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های کرمان، کهگیلویه و بویراحمد و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های کیش و گیلان، روز چهارم جشنواره چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های خوزستان و کردستان و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های مازندران و خراسان و روز پنجم جشنواره پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های قشقایی و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های بختیاری، اجرا خواهند داشت.

اختتامیه این دوره از جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های سنتی اقوام ایرانی، جمعه سی‌ام اردیبهشت در تالار حافظ شهر شیراز برگزار و از شرکت کنندگان قدردانی خواهد شد.

انتهای پیام/ زینب شهریاری