پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رییس و معاون موسسه آموزش عالی زند شیراز جزئیاتی از همکاری‌های این مؤسسه را با مراکز علمی ملی و بین‌المللی تشریح کردند.

سید ابراهیم حسینی، رئیس موسسه آموزش عالی زند شیراز- شیوا صدیقی، معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی زند شیراز

به گزارش ریواس جنوب، دکتر سید ابراهیم حسینی، رئیس موسسه آموزش عالی زند شیراز، در یک کنفرانس خبری با اشاره به اینکه موسسه آموزش عالی زند به دنبال احصای مسائلی است که در جامعه وجود دارد و این موضوع از اهمیت بالایی برخوردار است، گفت: حل مشکلات توسط شرکت های دانش بنیان و تبدیل علم به ثروت و کارآفرینی یکی از این حوزه ها است.

وی اضافه کرد: این موسسه یک رسالت اجتماعی دارد که باید همه افراد جامعه را دربربگیرد و نمونه آن همکاری انجمن روانشناسی است که مجوز یک درمانگاه یا پلی کلینک را گرفته و طی چند روز آینده افتتاح می شود و دامنه خدمت رسانی آن به کل جامعه است.

حسینی افزود: موسسه عالی آموزش زند به دنبال احصا مسائلی است که در جامعه وجود دارد و از اهمیت بالایی برخوردار می باشد و حل مشکلات توسط شرکت های دانش بنیان و تبدیل علم به ثروت و کارآفرینی یکی از این حوزه ها است.

او ادامه داد: طی چند مدت اخیر همکاری گسترده بین موسسه ما و موسسه سرم سازی رازی که به عنوان یکی از نهادهای مهم علمی کشور محسوب می شود انجام شده و یک تفاهم نامه در زمینه بیوتکنولوژی بین ما حاصل شده است.

حسینی گفت: یکی دیگر از اهداف موسسه ما ارتباط گیری با موسسات و مراکز مهم علمی کشور و جهان است که یکی از راهکارهای آن برگزاری همایش های مختلف با حضور دانشمندان، فرهیختگان و دانشگاه های بزرگ و مهم علمی است که در همین راستا همایش زبان انگلیسی توسط معاونت پژوهشی در طی سال های گذشته برگزار شده است.

او عنوان کرد: همایش آموزش و دستاوردهای زبان انگلیسی یکی از اقدامات بزرگ موسسه برای اهداف خود است که اهمیت یادگیری زبان به اندازه است که امروز تعریف داشتن سواد یادگیری یک شخص یا تسلط به یک یا ۲زبان مهم دنیا محسوب می شود؛ زبان انگلیسی یکی از مهمترین زبان های دنیا است، چرا که زبان اصلی مقالات و متون علمی است.

حسینی افزود: موسسه ما با همکاری دانشگاه ملی شیراز اقدامات قابل توجهی انجام می دهیم و همایش ما یکی از ثمرات آن است.

** از همه محققان برای حضور در همایش شهریورماه مؤسسه آموزش عالی زند دعوت می‌کنیم

همچنین شیوا صدیقی؛ معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی زند شیراز گفت: سال گذشته ما میزبان دومین همایش موسسه تحت عنوان نخستین همایش ملی دستاوردهای نوین در زبان انگلیسیبودیم و موفق شدیم حمایت بسیاری از مراکز و نهاد های زیادی در شیراز را داشته باشیم.

وی افزود: ۳۰۰ مقاله به دبیرخانه جشنواره سال گذشته ارسال شد و ما تونستیم بسیاری از مقالات را در پایگاه استنادی جهان isi نمایه کنیم.

صدیقی ادامه داد: با توجه به استقبال دانشجویان و پژوهشگران در سال گذشته به این نتیجه رسیدیم که موسسه زند شیراز توانایی اجرای چنین برنامه در سطح ملی را دارد و می تواند موفق باشد.

این مقام مسؤول در موسسه آموزش عالی زند شیراز، آموزش، مترجمی، زبان شناسی رایانشی را از جمله محورهای جشنواره این مؤسسه دانست و افزود: امیدواریم بتوانیم علاوه بر جذب محققان این حوزه، افراد علاقه مند بین رشته ای هم به این سمت گرایش پیدا کنند.

صدیقی یادآور شد: معاونت پژوهشی موسسه زند شیراز همواره در نظر دارد تا فعالیت های خودش را در سطح ملی محدود نکند و در سطح بین المللی گسترش دهد و این رویداد فرصت مناسبی برای نشان دادن این تونایی است.

وی اضافه کرد: دانشگاه والی سنت اندونزی و دانشگاه اینارو ترکیه دو دانشگاه مهم آسیایی هستند که با پیگیری های فراوان توانسته ایم در عرصه بین المللی حمایت آنها را از موسسه جلب کنیم.

به گفته صدیقی، این دانشگاه ها در زمینه زبان انگلیسی موفق هستند و زمینه ساز حضور کشورهای دیگر و محققان بین المللی در موسسه و همایش خواهد بود.

معاون پژوهشی موسسه آموزش عالی زند شیراز افزود: دانشگاه های شهید چمران اهواز، جهرم، انجمن زبان شناسی از جمله مراکزی هستند که با پیگیری های بسیار موفق شدیم حامی موسسه و همایش ها باشند.

صدیقی در پایان اظهار امیدواری کرد که این مؤسسه بتواند در حوزه پژوهشی کشور که اولویت و وظبفه مهم ما است گام های اساسی برداشته و بسیاری از دغدغه های کشور و نیازمندی ها را برطرف کند.

او همچنین از همه محققان دعوت کرد تا در همایش شهریور ماه این مؤسسه حضور داشته باشند.

پایان/ ریواس جنوب