پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

مدیر نمایشگاههای دائمی استان کهگیلویه و بویراحمد با اعلام استعفای خود از تعرض و تلاش برای جابجایی اعتبارات این شرکت به نفع چند پیمانکار خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، بابک درست مدیر نمایشگاههای دائمی استان کهگیلویه و بویراحمد با ارسال یادداشتی از فشارهای برخی عوامل بالادست و زیردست برای تخلف و فساد در این مجموعه نمایشگاهی گفت و تصریح کرد: نمی‌توانم در مجموعه‌ای مدیر باشم که عده‌ای می‌خواهند با جابجا کردن اعتبارات امورات شخصی چند پیمانکار را اجابت کنند.

درست در بیانیه استعفای خود از مسائلی حرف زد که نشان می‌دهد در این مجموعه فسادی شکل گرفته یا در حال شکل گرفتن است.

تاکنون هیئت مدیره جدید شرکت نمایشگاه‌ها که مخاطب بخشی از صحبت‌های آقای درست هستند اظهارنظری نداشتند و باید منتظر باشیم که آقایان جبار کیانی، حمید صفری و نوریان چه پاسخی به این ادعای سنگین مدیرعامل نمایشگاه‌های استان کهگیلویه و بویراحمد دارند.

او از سندسازی‌های صوری، درخواست‌های شخصی و تصرف منابع مالی شرکت حرف زد و دلیل انصرافش را این فشارها دانست؛ موضوعی که اگر صحت داشته باشد هر گونه اهمال نهادهای نظارتی و سازمان بازرسی در برخورد با عوامل فساد و تخلف قابل بخشش نیست.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، متن یادداشت انصراف بابک درست بدین شرح است؛

فساد در شرکت نمایشگاه های کهگیلویه و بویراحمد
بسمه تعالی
اعضای محترم هیات مدیره نمایشگاه‌های دائمی استان

با سلام و احترام؛
ضمن تشکر از حسن اعتماد و همکاری اعضای محترم هیات مدیره سابق نمایشگاههای دائمی از جمله آقایان مهندس وکیلی، مهندس الله دادی و مهندس علیپور نسبت به اینجانب و توفیق خدمت بی ریا در مجموعه نمایشگاهی استان؛

نظر به اینکه از بدو مسئولیت در خرداد ۹۶ و در تداوم فعالیت متولیان سابق، اهتمام لازم در بکارگیری همه توان و ظرفیت های وجودی به منظور تحقق آرمانها و تعالی اقتصادی مجموعه نمایشگاهی استان بعمل آمد اما نهادینه شدن قانون و عدم تمکین اینجانب از درخواست های شخصی برخی افراد جهت تصرف غیر قانونی در منابع مالی نمایشگاه به صورت سند سازی صوری و جابجایی وجوه جهت رتق و فتق شرکت های پیمانکاری این اشخاص سخت آمده و در نتیجه به کارشکنی و چالش منجر گردیده و با چنین شرایطی امکان خدمت استمرار مسئولیت صنفی پاکدستانه و متعهدانه وجود ندارد، انصراف قطعی خویش را از مدیریت نمایشگاه اعلام می نمایم.

به یقین باج خواهی و مصادره منابع مالی نمایشگاه جهت تامین منافع شخصی افراد مدعی خدمت، خیانتی آشکار به مجموعه شریف نمایشگاهی است که با روحیه اینجانب سازگاری نداشته و هرگز شرافت انسانی و حرفه ای خود را نیز به چنین اموری نیالوده ام.

بنا به مراتب کوتاه و مختصر فوق، استمرار فعالیت در چنین محیطی را که نقض همه آرمان های صنفی مجموعه ای شریف است، خلاف شرافت انسانی و صنفی خود می دانم و انصراف را بر ماندن در کنار افرادی که قصد بهره برداری سوء از منابع مالی نمایشگاه را دارند، ترجیح می دهم.

قطعاً در فرصت مناسب مستندات این نوع باج خواهی و خیانت به مجموعه را رسانه ای خواهم کرد.

مجموعه اعضای صنفی واقفند که در بدو شروع مسئولیت اینجانب، شرکت با بدهی میلیاردی به پیمانکاران سایت ؛سنوات، کارکنان، حقوق معوق پرسنل و دستگاههای اجرایی از جمله ارزش افزوده و اداره مالیاتی مواجه بود که در کمترین زمان ممکن با برگزاری منظم عناوین مختلف نمایشگاهی و تعامل سازنده با دستگاههای ذیربط نسبت به تسویه حساب اقدام و خوشبختانه در مدت زمان شش ماهه به درآمد ثابتی هم دست پیدا کردیم.

خوشحال و سرافرازم که در هنگام تحویل این مجموعه، سربلند از آزمایشی خواهم بود که امانت به اینجانب سپرده شد و اینک بدون از تن دادن به زد و بندهای فساد آمیز،جهت ادامه فعالیت به آیندگان واگذار می نمایم.

موفق و موید باشید
بابک درست

انتهای پیام/