پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، تعدادی از اعضای شورای ششم به حواشی اخیر ایجاد شده در رسانه‌ها مبنی بر اینکه یکی از اعضای این شورای ( شکوهی) همه‌کاره هستند و بقیه سیاه‌لشکرند واکنش نشان دادند و گفتند: افرادی که منافعشان قطع شده است دست به حاشیه و شایعه می‌زنند.

شورای ششم اسلامی شهر مادوان هیچ کاری که نکرده باشد، وحدت و انسجام و یکدلی آنان زبانزد شده است.

شهر مادوان با عمق محرومیتی که دارد با یک شب و یک تصمیم به توسعه نمی‌رسد اما کسانی هستند که همین شهر یتیم و محروم را هم فرصتی برای منفعت‌اندوزی خود می‌دانند و این اتحاد اعضای شورای شهر جدید را برنمی‌تابند و دست به ایجاد حاشیه می‌زنند.

صحبت یکی از اعضای سابق شورای پنجم شهر مادوان است که در دور جدید ناکام از رای مردم، پایش از گلوی شهر مادوان برداشته شد و دستش از کیسه کوچک این شهر کوتاه شد.

او کارمند شورای اسلامی استان است و به کمک روابط عمومی‌اش که یک سایت خبری انگشتر دست وی میباشد ، و دست و پا می‌زند تا همچنان آب شهر مادوان گل‌آلود باشد و او ماهی بگیرد.

اگر شهر مادوان و شورایش در آرامش باشند او نمی‌تواند به مقاصدش برسد.

این عضو سابق شورای مادوان، در دورانی که نماینده مردم بود، نه تنها برادرش خودش بلکه همه اعضای شورا یک نفر از برادران خود را به شهرداری مادوان آوردند و بعد از آنکه مردم با رای ندادن به او دستش را از قدرت در حوزه مدیریت شهری مادوان کوتاه کردند، برادرش را با خود به شورای استان برد تا اینکه اعضای شورای جدید مادوان کار خود را در دوره ششم شروع کردند.

اعضای شورای ششم متشکل از آقایان دانش، غفاری، سعیدی‌جو، شکوهی، بسیار هماهنگ و جدی کارشان را آغاز کردند و در همان ابتدا دست به یک حرکت انقلابی زدند که به مستقیما دست در لانه زنبور بود.

با توجه به ورود سازمان بازرسی نسبت به تخلفات شورای قبل در بکاربگیری نیرو دستور دادند تا همه نیروهایی که بعنوان خدمات در شهرداری جذب کردند و در دیگر اداره مشغول بودند و حتی برادر این عضو سابق از شورای استان به شهرداری بیاید و در پست خودش کار کند.

اگر چه اعضای شورای ششم به دنبال مچ گیری و بریدن نان کسی نبودند ولی استدلال آنها این بود که حال که این افراد با رانت و بی‌عدالتی سر کار آمدند حداقل به عنوان همان نیروی خدماتی و در شهرداری مادوان کار کنند نه در استان!

موضوعی که به مذاق این عضو سابق خوش نیامد و دست به حاشیه و کارشکنی و تخریب زد.

اما این دست در لانه زنبور برای اعضای شورای ششم مادوان به همین جاختم نشد و در بررسی‌های آنها مشخص شد که تقریبا همه اعضای شورای قبلی برادر و خواهر و خاله و خرزوی خود را به شهرداری به گل نشسته مادوان آوردند و حالا از مقاومت اعضای جدید شورا به ستوه آمدند.

در دوره‌ای که آن عضو خاص رسانه‌دار، در قدرت بود آقای (ج) شهردار مادوان بود و تا توانست به این عضو خاص و دیگر اعضا خوش‌خدمتی کرد و شهرداری مادوان را دوشیدند.

اما این شهردار که یار و غار این عضو از شورا بود بعد از پایان شهردار بودنش در مادوان به شورای استان رفت تا در کنار همان عضو خاص مراقب دسته‌گل‌هایی باشند که به آب دادند.

اما همه وقاحت این افراد به همین ختم نشد و این ۶ عضو شورا و شهردار نه تنها بستگانشان را سر کار اوردند بلکه برای رد گم کنی آنها را در استانداری، فرمانداری و شورای استان مشغول به کار کردند در حالی که حقوق این افراد را شهرداری مادوان می‌داد که خودش در مقابل مردم بی‌پناه این شهر شرمنده و سر به زیر بود.

همه اعضای شورای سابق مادوان و شهردار وقت بستگانشان را به شهرداری آوردند و آنها را به دیگر ادارات فرستادند تا هم در چشم نباشند و هم به جای کار خدماتی، کت و شلوار بپوشند! اما حقوقشان را حتی زودتر از آن پاکبانان مظلوم و فقیر پرداخت می‌کردند.

این‌ها ماحصل صحبت‌های علیرضا دانش، سعید سعیدی‌جو و صادق غفاری است که در واکنش به یک حاشیه رسانه‌ای که از دفتر شورای استان آب می‌خورد، بیان شد.

این سه عضو جدید شورای مادوان که همصدا یک حرف را می‌زدند، معتقدند که دلیل حاشیه‌سازی برای اعضای شورای جدید فقط این است که ما جلوی زیاده‌خواهی و تخلف  عده‌ای خاص را گرفتیم.

این افراد می‌گویند: ظلم است که یک نفر که منافعش به خطر افتاده به کمک همکار رسانه‌ای خود، واقعیت را وارونه جلوه دهد و به دنبال دودستگی در بین اعضای شورای شهر مادوان باشد.

علیرضا دانش، رئیس شورای شهر مادوان در همین زمینه گفت: کاملا کذب است که ما هفت سرپرست را در این یکسال تغییر دادیم و کاملا کذب است که فقط یک عضو خاص ( شکوهی) در این مسائل نقش دارد.

وی افزود: شورای مادوان یک پیکره واحد است و هیچ عضو برتری ندارد و چنانچه برتری باشد این برتری شامل حال گزینه ای که رسانه ای شد نیست بلکه تصمیمات کلی توسط همین سه نفری که نام بردند گرفته میشود و گاهی در اخر با تصمیمات واحد با تکیه بر خرد جمعی اتخاذمیگردد و همه اعضا هم مسئولانه پشت تصمیمات شورا هستند لذا این اجحاف در حق شورا است که گفته شود اقای شکوهی به تنهایی تصمیم می‌گیرد.

سعیدسعیدی‌جو نیز با تایید حرف‌های رئیس شورای شهر مادوان گفت: آقای شکوهی مانند دیگر اعضا، صادقانه و با روحیه انقلابی و جهادی تمام وقت خود را برای خدمت به شهر مادوان گذاشته و حتی از جیب خودش هم برای امورات شورا هزینه می‌کند.

سعیدی‌جو گفت: شکوهی همانند دیگر اعضای شورا دل در گرو توسعه مادوان دارد و در این شورا احترام و جایگاه دارد نه اینکه او تصمیم‌گیرنده نهایی باشد.

صادق غفاری نیز گفت: در شورای شهر مادوان یک جو آرام و همدلانه‌ای وجود دارد و همه تصمیمات با مشورت جمعی گرفته می‌شود.

وی موضوع تغییر هفت سرپرست را کذب خواند و افزود؛ وقتی خبرنگار همین رسانه از ما درخواست کرد تا مجدد برادر عضو سابق شورا به جهت خدمت به دفتر ایشان برگردانیم و ما مقابله کردیم منتظر چنین خبر کذبی از ناحیه آن خبرنگار بودیم.

وی افزود: به عنوان مثال در قضیه انتخاب آقای زکاوت که امتیازی بندی بود آقای شکوهی همچون دیگر اعضای شورا نظارت و تایید کرد ولی در استعفای ایشان رایزنی کرد که استعفا صورت نگیرد و رای مخالف داد و مستندات او موجود است و در انتخاب سرپرست جدید شهرداری مادوان نیز چون دست ما در انتخاب خالی بود و باید حتما نیروی رسمی شهرداری را سرپرست می‌کردیم، خانم ایزدیان بهترین گزینه بود و صادقانه می‌گویم و هر سه نفر ما انتخاب کردیم و آقای شکوهی به احترام تصمیم ما و خانواده شهدا بودن او، امضا کرد و این بی اعدالتی محض به اعضای شورا است که بگویند همه تصمیم ها توسط شکوهی انجام میشوند
غفاری تصریح کرد: وقتی تصمیمی جمعی گرفته می‌شود یعنی تصمیم شورا و لذا هر مصوبه‌ای حکم قانون دارد و مورد حمایت همه اعضای شوراست.

غفاری ادامه داد: ما هم می‌توانستیم به فکر منافع خود باشیم و چشم بر تخلفات حال و قبلی بپوشانیم اما چون در پیشگاه مردم سوگند خوردیم، سکوت نکردیم و همه نیروهای شهرداری را به محل کار خود فراخواندیم و این است راز مخالفت و حاشیه‌سازی آقایان علیه شورای ششم!

 

توضیح ریواس جنوب: تیم تحریریه این پایگاه خبری تخلفات احتمالی اعضای جدید شورای شهر مادوان از جمله آقای ولی شکوهی را نیز رصد خواهد کرد و چنانچه تخلفی محرز شود در همین رسانه به اطلاع مردم می.رساند‌.

انتهای پیام/