پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر شرکت خدمات حمایتی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از ذخایر مطمئن بیش از هفت هزار تنی انواع کود در این استان خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، علی لاهوتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در سال جاری علی‌رغم همه چالش‌های بین‌المللی در حوزه تأمین نهاده‌های کشاورزی، تاکنون بیش از یک و نیم میلیون تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه در سطح کشور تدارک دیده شده و طی دو ماهه ابتدای سال جاری در حدود ۷۵۰ هزار تن بین استانهای کشور توزیع شد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کشاورزی به میزان ذخیره استراتژیک کودهای کشاورزی اشاره و اعلام کرد: هم‌اکنون بیش از ۵۰۰ هزار تن انواع کودهای کشاورزی در سطح کشور و میزان هفت هزار و ۴۰۰ تن در انبارهای استان ذخیره است که ذخیره مطمئن و قابل اتکایی است.

لاهوتی ادامه داد: برنامه ابلاغی توزیع در سال جاری در حدود سه و نیم میلیون تن در سطح کشور و ۳۵ هزار تن برای استان است و با تمهیدات لازم با توکل بر خدا، برنامه ابلاغی را به طور کامل اجرایی خواهیم کرد.

مدیر شرکت خدمات حمایتی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: با عنایت به استقبال کشاورزان از مصرف کودهای فسفاته و پتاسه در سال جاری، قطعاً سال پرمصرفی را در مصرف کودهای کشاورزی در راستای افزایش کمیت و کیفیت محصولات کشاورزی خواهیم داشت.

انتهای پیام/