پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

یک هفته پس از سقوط تلخ فجر شهید سپاسی شیراز از لیگ برتر، حالا یک هفته مانده به پایان لیگ دسته اول، تیم فوتبال شهدای قشقایی شیراز هم با یک شکست سنگین خانگی در معرض خطر سقوط گرفت تا وخامت حال فوتبال شیراز را نشان دهد.

تیم فوتبال شهدای قشقایی شیراز

تیم فوتبال شهدای قشقایی شیراز

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب، تیم فوتبال شهدای قشقایی شیراز در هفته سی و سوم مسابقات دسته اول کشور (جام آزادگان)، با تحمل شکست سنگین خانگی در مقابل شمس آذر قزوین بر روی کاغذ در معرض سقوط به دسته دوم قرار گرفت.

شاگردان رشید طهماسبی در ورزشگاه حافظیه شیراز و در میان حمایت کمتر از هزار تماشاگر خود، با نتیجه ضعیف ۳ بر صفر شکست خوردند تا با ادامه روند نزولی خود با همان ۳۹ امتیاز به رده سیزدهم جام آزادگان بروند.

در فاصله یک هفته مانده به پایان مسابقات دسته اول فوتبال کشور، تیم‌های ماشین‌سازی تبریز و شاهین شهرداری بوشهر که با تنها ۱۲ امتیاز سقطوشان از پیش قطعی شده بود، اما تکلیف سومین تیم سقوط کننده به آخرین بازی‌های تیم‌های ویستاتوربین تهران با ۳۷ امتیاز، سایپا کرج با ۳۷ امتیاز، رایکا بابل با ۳۸ امتیاز، قشقایی شیراز با ۳۹ امتیاز و البته روی کاغذ استقلال خوزستان با ۴۰ امتیاز گره خورده است.

قشقایی شیراز در آخرین هفته مسابقات دسته اول، سه‌شنبه ۱۷ خرداد از ساعت ۱۹ باید در ساوه به مصاف خوشه طلایی رده ششمی برود؛ ویستاتوربین میهمان تیم رده اول ملوان بندر انزلی است، سایپا از شهرداری همدان رده هشتمی پذیرایی می‌کند و رایکا بابل هم میهمان شمس آذر قزوین رده یازدهمی است.

با توجه به وضعیت جدول و حریفان تیم‌های در معرض سقوط، شانس تیم قشقایی شیراز برای بقا در جام آزادگان بالاتر از تیم‌های پایین‌تر از خود است؛ چرا که برای سقوط نماینده شیراز در جام آزادگان، قشقایی باید ببازد، دو تیم ویستاتوربین و سایپا هر دو پیروز شوند و رایکا هم حداقل یک امتیاز از حریف خود بگیرد.

با این اما و اگرها، احتمال سقوط قشقایی کم است و احتمالاً در فصل بعد رقابت‌های دسته اول فوتبال ایران، یک بار دیگر باید شاهد حضور هر دو نماینده فوتبال شیراز در سطح دوم فوتبال باشیم.

** ریشه شکست مالکیت خصوصی، دولتی و نظامی در فوتبال فارس کجاست؟ 

با وجود احتمال کم سقوط قشقایی، اما خطری که تا آخرین هفته بیخ گوش این تیم آن هم در دسته اول وجود دارد، در کنار سقوط دیگر نماینده فارس از لیگ برتر، حکایت از بیماری ورزش و یا دست‌کم فوتبال استان فارس دارد.

یک شاهد این بیماری، مقایسه وضعیت این استان با استان همجوار کرمان است؛ در شرایطی که کرمان، در فصل بعد همزمان سه نماینده در لیگ برتر دارد، فارس -اگر اتفاق تلخ دیگری نیفتد(!)- هر دو نماینده‌اش را باید برای رقابت در سطح دوم فوتبال کشور یعنی جام آزادگان راهی مسابقات کند.

نکته دیگری که وجود دارد این است که در حال حاضر دو نماینده شیراز، یکی در مالکیت بخش خصوصی است و دیگری یک ارگان نظامی؛ سرنوشت نمایندگان دولتی سابق فوتبال شیراز هم که گفتن ندارد؛ به عبارتی دیگر، گویی هرچه هست، مشکل از مالکیت تیم‌های فوتبال فارس نیست، خانه ورزش فارس، از پای‌بست ویران است!

انتهای پیام/ ریواس جنوب