پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

شهر قلعه رئیسی در بخش چاروسا سال هاست که نام تنها شهر بدون ورزشگاه را در سایه بی خیالی مسئولان محلی و استانی یدک می کشد.

به گزارش ریواس جنوب، استعدادهای ورزشی در چاروسا بر کسی پوشیده نیست و به همان نسبت کمبود امکانات نیز محسوس است.

این بخش با وجود داشتن تیمی در سطح کشور بنام اتحاد طیبی اما امکانات ورزشی در این بخش در حد این استعدادهای فراوان نیست.

گرچه با آمدن دهقان مدیرکل جدید ورزش و جوانان تحرکاتی در مورد ورزشگاه قلعه رئیسی صورت گرفت و گفته می شود در صورت تامین آب آن به زودی مراحل نهایی طی می شود اما در کنار نواقصی که در زمینه ی فوتبال دیده می شود در دیگر رشته ها نیز امکانات آنچنانی مشاهده نمی شود.

یکی از آرزوهای جوانان چاروسایی داشتن استخر شنا است که به نظر می رسد وقتی از حداقل امکانات محروم هستند این آروزی آنها در حد یک رویا باقی خواهد ماند.

با وجود تابستانی گرم این روزها جوانان و نوجوانان برای گذراندن این فصل از گرمای تابستان دل به کانال های عمیق آب می زنند که گاهی وقت ها به قیمت جانشان تمام می شود.

با وجود خیل مشتاقان به ورزش شنا در بخش چاروسا، نوجوانان و جوانان به علت نداشتن استخر به ناچار خود را برای شنا به کانال‌های غیر بهداشتی آب، رودخانه‌ ها و آبگیرها می‌رسانند که این مسئله می‌تواند همانند سال‌های گذشته غرق شدن و سایر خطرات ناشی از شنا در محیط خطرناک را ایجاد کند که هیچ وقت قابل جبران هم نخواهد بود.

استخر شنا علاوه بر شادی و نشاطی که به بار می آورد برای سلامتی افراد مسن نیز مفید است و پیگیری این مطالبه حق مردم این دیار است.

در شهرستان کهگیلویه بزرگ در هر ۵ شهر چرام، لنده، لیکک، دهدشت و سوق استخر شنا وجود دارد اما در دو شهر دیشموک و قلعه رئیسی و دو بخش چاروسا و دیشموک که جمعیتی در حد و یا بیشتر از برخی از این شهرها دارند استخری وجود ندارد.

انتهای گزارش: عظیم بنام