پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرماندار کهگیلویه بدنبال تنش ابی دربرخی روستاهای این شهرستان مشکل کنونی بی ابی را با ابرسانی سیار جهت دامها قابل رفع عنوان و افزود :جهاد کشاورزی و امور عشایر موظفند با ابرسانی سیار اب دام های مناطق عشایری و روستایی را تامین کنند .

 

به گزارش ریواس جنوب، عبدالعزیز موسوی با بیان اینکه پیامدهای اجتماعی ناشی از کم آبی را باید در مدیریت نادرست منابع آب جست و جو کرد گفت: یکی از مسائل تاثیرگذار بر مشکل آب، مصارف کشاورزی و احشام است، این امر مصرف آب را بدون در نظر گرفتن تناسب و بهره وری، افزایش داده است .

 

وی ادامه داد : از طرفی زندگی روستاییان با دام پیوند دارد و نمی توان آنان را از دامداری جدا کرد و اکنون دامداری های معیشتی در روستاها، از آب آشامیدنی خود برای دام استفاده می کنند که این سبب بروز مشکلاتی شده است.

 

وی اظهار کرد: با این روند حتی در صورت اجرای پروژه ‌های آبرسانی شهرستان و اصلاح شبکه های انتقال نیز در فصول گرم سال با کمبود آب مواجه خواهیم شد.

 

وی مشکل کنونی بی ابی دربرخی روستاها را با ابرسانی سیار جهت دامها قابل رفع عنوان و افزود :جهاد کشاورزی و امور عشایر موظفند با ابرسانی سیار اب دام های مناطق عشایری و روستایی را تامین کنند .

 

وی با اشاره به اینکه دولت اعتبارات مقابله با تنش ابی را لحاظ کرده است تصریح کرد :سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان متولی گرفتن سهم شهرستان ها از طریق وزارتخانه های مربوطه است و قطعا پیگیری لازم را انجام می دهند .

موسوی در خصوص آخرین وضعیت تامین آب دو روستای کوشک و چغل اظهار کرد: تامین آب این دو روستا تا اصلاح مشکل اصلی از تاسیسات آب شهرک صنعتی دشت مازه انجام می شود .

 

وی خاطر نشان کرد : در حال انجام اقداماتی هستیم تا مشکلات مربوط به خط لوله انتقال آب به روستای دره گلالی /اکبر اباد از تاسیسات نزدیکتر انجام گردد که با این وجود مشکل روستاهای اطراف نیز مرتفع و مردم در این مناطق مشکل تامین آب نخواهند داشت .