پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم با بیان اینکه راه نجات و سعادت چنگ زدن به ریسمان و مکتب اهل بیت(ع) است و باید مراقب باشیم تا این راه را گم نکنیم، گفت: حرم امامزادگان به ویژه حرم احمدبن‌موسی(ع) دارالشفا است.

 آیت‌الله سید هاشم حسینی‌ بوشهری دوشنبه در اجتماع مردمی به مناسبت ششم ذی القعده روز بزرگداشت احمدبن‌موسی (ع) در حرم مطهر شاهچراغ در شیراز اظهار کرد: روز بزرگداشت احمدبن‌موسی(ع) روز پیوند امت با معنویت است.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه ادامه داد: امامان از نسل حضرت فاطمه(س) هستند به گونه ای که در قرآن حضرت زهرا (س) خیر کثیر در دنیا و آخرت قلمداد شده است.

وی با اعتقاد به اینکه حمایت و مدد اهل بیت(ع) پشتوانه انقلاب اسلامی است گفت: از سوی کفار و مشرکان زخم‌زبان‌هایی به پیامبر(ص) زده می‌شد به طوری که پیامبر (ص) ۲۳ سال در فشار، سختی و تبعید بود اما این سختی‌ها مانع از تلاش او نشد.

حسینی بوشهری با بیان اینکه مودت بالاتر از دوستی است، افزود: پیامبر (ص) با وجود همه مشکلات عقب ننشست و به تلاش خود ادامه داد اما خواستار  دوستی و مودت ذریه و نسل خود به عنوان مزد این زحمت‌ها و تلاش‌ها است.

عضو شورای عالی مدیریت حوزه‌های علمیه اضافه کرد: پیامبر گرامی اسلام (ص) قرآن و عترت را به عنوان دو چیز گرانبها در میان امت به جا گذاشته است. امامزادگان ما عترت پیامبر (ص) و چشم و چراغ مردم هستند و نگاه به ذریه پیامبر (ص) عبادت است.

حسینی بوشهری با طرح این پرسش که وظیفه ما در مقابل ذریه پیامبر چیست و چه کاری باید انجام دهیم، پاسخ داد: دوستی و مودت امامزادگان نخستین کاری است که می‌توانیم انجام دهیم چراکه امامزادگان ملجا و پناهگاه مردم هستند.

وی با اعتقاد به اینکه حرم امامزادگان به ویژه حرم احمدبن‌موسی(ع) دارالشفا است، گفت: پس از اینکه نسبت به امام زادگان شناخت و محبت پیدا کردیم باید به دستورات آنها عمل کنیم.

رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ادامه داد: پشتوانه انقلاب اسلامی حمایت و مدد اهل بیت است و با وجود همه تهدیدها و مشکلاتی که دشمن در طول انقلاب اسلامی ایجاد کرده است جز با پیروی از مکتب و محبت اهل بیت نمی‌توانستیم تا این مقطع پیش بیاییم.

وی اظهار داشت: راه نجات و سعادت چنگ زدن به ریسمان و مکتب اهل بیت(ع) است و باید مراقب باشیم که این راه را گم نکنیم.

حسینی بوشهری در پایان گفت: ایستادگی ما مقابل ظلم به این دلیل است که اهل بیت مقابل ظلم ایستادند و ایستادگی و پایداری در راه حق را به ما نشان دادند و روز بزرگداشت احمدبن‌موسی(ع) روز پیوند با معنویت و روز پیوند با امامان و پیامبر(ص) است.

گفتنی است ششم ذی العقده در روز میانی دهه کرامت، در تقویم ملی به نام روز بزرگداشت حضرت احمد ابن موسی نامگذاری شده است.

دهه کرامت از اول ذی‌القعده همزمان با ولادت حضرت معصومه(س) آغاز و با ولادت برادرش امام رضا(ع) در ۱۱ ذی‌القعده پایان می‌یابد.

حضرت احمد ابن موسی (ع) معروف به شاهچراغ، فرزند امام موسی کاظم (ع) امام هفتم شیعیان جهان و برادر امام رضا (ع) امام هفتم شیعیان جهان است.

انتهای پیام/ فرزانه قنبردزفولی