پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

تیم رسانه‌ای نماینده مردم بویراحمد، دنا و مارگون به تازگی ویدئویی را منتشر کرده که در آن مهدی روشنفکر به همراه فرماندار جوان بویراحمد، در تونل مرگبار بابامیدان خودرویی را هل می‌دهند و با پخش یک آهنگ حماسی آن را نماد خدمت به مردم می‌دانند! موضوعی که تیم تحلیل ریواس‌جنوب نقدی را بر آن وارد کرده است.

جناب آقای روشنفکر قبل از آنکه به مسائل نمایشی این اقدام خطرناکتان بپردازیم، باید به شما گفت که مردم کار واقعی می‌خواهند، اشتغال می‌خواهند، سرمایه‌گذاری می‌خواهند نه هل دادن ماشین!

کارنامه شما در حوزه اشتغال اصلا قابل طرح و دفاع نیست و اگر هم اشتغالی بوده از نوع دولتی و بستگان و نزدیکان شما بوده و خبری از اشتغال واقعی و مولد نبوده است.

اینکه هر جا یک دهیار و یک شهردار یک‌متر آسفالت کرده شما آنجا حاضر شوید و آن را به اسم خودتان مستند کنید، کار نماینده مردم نیست و این‌ها وظیفه ذاتی دولت و مدیران اجرایی است.

شما به جای هل دادن ماشین، از خودتان فیلم بگیرید و به مردم بگویید کدام قانون را به نفع مردم بی‌بضاعت این دیار تصویب کردید؟ کدام رایزنی موثر؟ کدام جذب سرمایه‌گذار؟ کدام کارخانه؟ کدام اشتغال؟ کدام پول و اعتبار؟

و اما در خصوص محتویات این کلیپ نیز لازم است به شما یادآوری شود که دوران کارهای نمایشی و پوپولیستی تمام شده است و مردم آگاه‌تر از همیشه به دنبال خادم واقعی هستند و کار و نتیجه می‌خواهند نه حرف و نمایش!

نکته بعدی اینکه به عنوان یک شهروند کمک کردن به خودرویی که در راه خراب شده کار پسندیده‌ایست اما اگر دنبال ریا و نمایش نبودید چرا آن را رسانه‌ای کردید؟ چه پیامی را می خواستید به موکلینتان بدهید!

شما در راه یک فاتحه‌خوانی بودید و اگر آن خودرو، خودروی شخصی شما یا فرماندار یا نزدیکانتان نبود باید می‌دانستید که این‌کار در وسط یک تونل مرگ‌آفرین برای عابرین پیاده حکم مرگ را دارد و شما نه تنها نباید آنجا توقف می‌کردید بلکه باید از راه اصولی و ایمنی، امدادخودرو یا دیگر عوامل امدادی و راهداری را به کمک فرامی‌خواندید؛ اگر خودرویی دیگر آن جماعت پیاده در وسط تونلی که حتی روشنایی و تهویه مناسب ندارد، را زیر می‌گرفت چه کسی پاسخگو بود؟ آیا آن وقت روی این کلیپ آهنگ ” بلوط ریشه‌دار” پخش می‌کردید؟

نکته دیگر قابل نقد این کلیپ این است که اگر به هر دلیلی فیلم گرفتن در صحنه هل دادن خودرو را به صلاح دیدید یا احتمالا می‌خواهید بگویید در جریان این فیلمبرداری نبودید چرا هم خودتان و هم فرماندار اینگونه به دوربین نگاه می‌کنید؟

جناب اقای روشنفکر لطفا این نقد دلسوزانه را بپذیرید و راه نماینده گچساران و باشت را نروید و در مدت باقیمانده رد پای از خودتان برای این مردم برجای بگذارید.

چند روز پیش نیز تیم استاندار از جابجایی یک سنگ در وسط جاده، کلیپی حماسی ساختند اما بازخورد آن از سوی مردم این بود که ما از مسئولین کنارزدن سنگ‌های واقعی را انتظار داریم نه سنگ‌های ظاهری را!

ریواس جنوب در ادامه سلسله گزارشات خود عملکرد مسئولان هر دو قوه مجریه و مقننه را نقد خواهد کرد و این راه ادامه خواهد داشت.
به زودی دیگر ابعاد عملکردی نماینده بویراحمد و دنا در مجلس و تیم مدیریتی استاندار نقد و بررسی می‌شود.

 

 

انتهای پیام/ ک-ب