پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

جمعی از جوانان موسوم به جوانان انقلابی در شهر یاسوج با ارسال یادداشتی، مدیریت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد را انقلابی و جهادی خواندند و از منتقدین خواستند تا به دور از تفکرات قومی و جناحی برای مسیر خدمت در این دانشگاه حاشیه درست نکنند؛ در این بیانیه خطاب به منتقدین گفته شده که اگر دلسوز این استان هستید به فکر اول مهر باشید که سه هزار دانش‌آموز در مدارس باید سرپایی درس بخوانند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، جمعی از جوانان انقلابی استان کهگیلویه و بویراحمد در خصوص حاشیه هایی که در چند روز اخیر برای دانشگاه علوم پزشکی استان ایجاد شده بیانیه‌ای صادر کردند.

در این بیانیه آمده است؛

دولت سیزدهم مردمی که روی کار آمد همگان منتظر تغییر و تحول مدیریتی ازصفرتاصد به نفع جریان حامی دولت و به عبارتی اصولگرایان شدند اما غافل از اینکه ترکیب نمایندگان مجلس در استان کهگیلویه و بویراحمد به صورت صد در صدی موافق گفتمان جریان انقلابی و اصولگرا نیست و برخی نمایندگان استان که شاید یک سوم آنها را تشکیل می‌دهد اصولاً به نام جریان انقلابی و اصول گرایی در طول دو سه دهه اخیر به صورت شل کن و سفت کن با این جریان همراه بودند و گاه موافقت آنها با جریان رقیب بیش از موافقت با جریان رفیق بوده است که انتخاب مدیران اصلاحاتی گواه این هست.

از این نکته که عبور کنیم بعد از گزینش مدیران استانی در دولت کنونی یکی از دستگاه هایی که در گذشته حیاط خلوت یک گروه خاص بود و اکنون داد همان دارو دسته را درآورده دانشگاه علوم پزشکی استان است.

اقلیتی که از رهگذر دانشگاه علوم پزشکی به نان و نوایی رسیده بودند و اکنون به دلیل روش و مشی جهادی، رئیس جدید دانشگاه علوم پزشکی را به دلیل بر هم زدن بازی به ضرر این دار و دسته منفعت طلب به عنوان مدیر غیر انقلابی معرفی می کنند.

به عملکرد همه دستگاه ها سازمانها و مدیریت های جدید استان که می نگریم متوجه خواهیم شد که محمد غلام نژاد اگر انقلابی تر از همه نبوده باشد جز یکی از این مدیران بوده که بیش از سایرین به گفتمان دولت مردمی و انقلابی در چینش مدیریت‌ها پایبند بوده است.

استفاده از نخبگان جوان انقلابی در مسئولیت‌های مهم بی شک مهمترین رویکرد مدیریتی محمد غلام نژاد بوده، که تن به خواسته منفعت طلبان و ریشه های مدیریت های گذشته نداده و هراسی از تخریب های شبانه روزی این عده زیاد خواه منفعت‌طلب به دل راه ندارد.

سفرهای متعدد رئیس دانشگاه علوم پزشکی به مناطق محروم و اهتمام جهت تجهیز مراکز درمانی در مناطق دور دست و محروم استان به صورت عادلانه و برابر از اقدامات اساسی غلام نژاد در این مدت کوتاه بوده که منفعت طلبان از دیدن آن بی بهره بودند.

جای سوال از منفعت طلبان این است که چرا مشکلات را در ادارات دیگر نمی‌بینند به عنوان مثال چرا مشکلات مدارس را در مناطق مختلف شاهد نیستند که مهرماه دیگری از راه فرا خواهد رسید و به قول مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان سه هزار دانش آموز بویراحمدی مجبور به درس خواندن سرپایی هستند راستی  چرا صدایی از دیگر اداراتی که منسوب به نماینده خاصی هستند برنمی‌آید.

کسانی که ادعای انقلابیگری دارند آیا انقلابی.تر از دکتر مرادیان، شهامت، روایی و حسینی و از مدیران میانی انقلابی تر از فردین امیری، جمالفرد، عبدیان، صالحی، دانشور و فرحبخش و دهبانی و…..بسیاری دیگر سراغ دارند؟!
آیا باید صرفا به دلیل عدم تامین منافع شخصی افرادی بیانیه و آن هم به ناحق و کذب صادر کرد!؟

در پایان همه عزیزان را به رعایت اخلاق توصیه میکنیم و امیدواریم دست از نگاه های منطقه ای و شخصی بردارند و با هم برای رشد و تعالی استان مان تلاش کنیم.

ریواس جنوب به زودی عملکرد ادارات مختلف را در یکسال اول دولت ابراهیم رئیسی بررسی خواهد کرد.

انتهای پیام/