پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

جلسه شورای مشورتی و ساماندهی گلزار شهدای دهدشت در سالن کنفرانس فرمانداری این شهرستان با حضور امام جمعه، بنیاد شهید و نهادهای خدمات‌رسان برگزار شد.

به گزارش ریواس جنوب در این جلسه رئیس جدید بنیاد شهید کهگیلویه که اولین جلسه رسمی او بوده است ضمن ارائه گزارشی از کمبودها گفت و باید دید در روز تودیع خود چند تا از این معضلاتی که خود در اولین اظهارات برشمرده را برطرف می کند.

آنگونه که فارس نوشته سید علی موسوی‌عارف رئیس بنیاد شهید کهگیلویه در این نشست مجموع گلزارهای شهدا در کهگیلویه را ۱۳۲ گلزار عنوان و اظهار کرد: از این تعداد ۱۱۸ گلزار ساماندهی شده‌اند.

وی با بیان اینکه ۱۴ گلزار سامان‌دهی نشده وجود دارد گفت: از تعداد سه گلزار توسط بنیاد علوی و دو گلزار توسط بنیاد شهید، در دست ساماندهی هستند.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کهگیلویه افزود: تعداد ۳۴ گلزار فاقد آب، ۴۶گلزار فاقد راه ارتباطی مناسب و ۷۵ گلزار فاقد برق وجود دارد.

موسوی‌عارف بیان کرد: ۵ گلزار به کلی هیچ‌گونه راه ارتباطی مناسب ندارند.

وی مشکلات سرمایشی گرمایشی گلزار شهدای دهدشت را یادآور شد و ابراز کرد: نفوذ آب باران به داخل گلزار شهدا باعث نارضایتی خانواده شهدا شده است.

رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان کهگیلویه خواستار واگذاری ۴۰۰ قطعه زمین ایثارگران شد و گفت: این زمین‌ها قبلا جز محدوده شهر نبودند اما الان در محدوده شهری قرار گرفتند.

موسوی‌عارف با بیان اینکه متولی گلزار شهدا در روستاها به عهده دهیاری‌ها و در شهر به عهده شهرداری است خواستار برطرف شدن مشکلات گلزار شهدای دهدشت از شهرداری شد.