پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بنام_سهرابمدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد از انتخاب عامل توسعه خوشه دستبافته‌های استان با حضور نماینده سازمان صنایع کوچک و شهرکهای صنعتی در یاسوج خبر داد.

به گزارش ریواس نیوز سهراب بنام با اعلام این خبر گفت: با عنایت به اینکه یکی از استراتژی‌های توسعه صنایع کوچک و متوسط، ایجاد خوشه‌های کسب و کار است، در این راستا این شرکت کار مطالعه امکان‌سنجی خوشه دستبافته‌ها را به پایان رسانده و اینک به منظور آغاز توسعه این خوشه نسبت به انتخاب عامل توسعه خوشه اقدام نموده است.

بنام افزود: از جمله شرایط لازم برای عامل توسعه خوشه، گذراندن دوره آموزشی عاملین توسعه خوشه های کسب و کار (CDA) ، مدرک تحصیلی مرتبط و تعهد به فعالیت تمام وقت در زمینه خوشه مورد تعهد بوده است.

وی تصریح کرد: انتخاب این فرد از طریق تشکیل کمیته تخصصی استانی و بر اساس قوانین و دستورالعمل ها و آیین نامه های اجرایی صادره از سوی سازمان صنایع کوچک وشهرکهای صنعتی ایران و همچنین انجام مصاحبه های تخصصی می باشد.

مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی کهگیلویه و بویراحمد در پایان گفت: دستبافته های استان شامل فرش، گلیم، جاجیم، تابلو فرش، گبه و … می باشند که در مناطق مختلف استان بصورت سنتی و در منطقه نوع خاصی از دستبافته ها با طرح و نقش مختص به خود بافته می شود.