پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج که برای برگشت دانشگاه به مسیر تخصصی و آرامش روی صندلی مدیریت این نهاد مهم نشست، این روزها از در و دیوار برای او حاشیه درست می‌کنند و انتقاداتی را مطرح می‌کنند؛ او در این گزارش به حاشیه انتصاب معاونین و تعهد خدمتی آن‌ها به مناطق محروم پاسخ داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، عملکرد محمد غلام‌نژاد در مدیریت دانشگاه علوم پزشکی در ۴ ماه گذشته، موافقان و مخالفانی دارد.

یکی از انتقاداتی که این روزها به مدیریت ارشد دانشگاه علوم پزشکی یاسوج وارد است استفاده از پزشکانی در راس هرم مدیریتی است که یا به مناطق محروم تعهد خدمتی دارند و یا هم مدرک تحصیلی آنان مرتبط با مسئولیتشان نیست؛ موضوعی که البته آقای غلام‌نژاد برای آن پاسخ دارد.

منتقدین می‌گویند که استفاده از نیروهای متخصصی که در مناطق محروم تعهد خدمتی دارند موجب محروم شدن روستائیان از خدمات بهداشت و درمان می شود.

این افراد به طور مشخص به انتصاب دکتر سامر مرادیان در معاونت توسعه اشاره می‌کنند و معتقدند این فرد متعهد خدمت در شهر پاتاوه و شهر سی‌سخت است.

دانشگاه علوم پزشکی یاسوج
منتقدین همچنین می‌گویند که دکتر محمود شهامت متعهد خدمت در شهرستان کهگیلویه بزرگ است اما از او به عنوان معاون درمان دانشگاه استفاده شده و دکتر حجت‌الله روایی متعهد خدمت در شهرستان لنده و شهر دهدشت نیز به عنوان  معاون امور دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و همچنین دکتر غفاری متعهد خدمت شهرستان بهمئی به عنوان رئیس بیمارستان شهید جلیل یاسوج منصوب شدند.

انتصاب افراد در پستهای مدیریتی غیر مرتبط با تحصیلات آنها نیز موضوع دیگری است که منتقدین به مدیریت دانشگاه علوم پزشکی یاسوج نسبت می‌دهند.

پاسخ‌های رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

برای بررسی این موضوع به سراغ محمد غلام‌نژاد رفتیم، او با شفافیت و استقبال از نقد با حوصله پاسخگوی ابهامات مطرح شده بود‌.

محمد غلام‌نژاد در این زمینه گفت: از اینکه می‌بینم برخی رسانه‌ها دنبال شفافیت هستند، جای خوشحالی دارد اما در پاسخ به انتقاد شما باید بگویم که دکتر شهامت متخصص اطفال و دارای بورد هستند و همه تعهد خود را در دهدشت به اتمام رسانده و یک پزشک آزاد هستند که به عنوان معاون درمان منصوب شده است.

در مورد دکتر  سامر مرادیان به عنوان معاون پشتیبانی نیز یک متخصص اطفال است که در شهرستان دنا تعهد خدمتی دارد اما چون شهرستان دنا بیمارستان ندارد آقای مرادیان، عصرها در کنار دو متخصص دیگر اطفال چند روز در هفته در کلینیک سی‌سخت یا پاتاوه بیماران خود را ویزیت می‌کند و در یاسوج هیچ بیماری را ویزیت نمی‌کند لذا انتصاب او مانع انجام تعهد خود در شهرستان دنا نیست.

وی در ادامه به انتصاب دکتر روایی در معاونت دانشجویی اشاره کرد و افزود: تعهد وی در شهرستان خاصی نیست و سهمیه او در مناطق محروم است و قبل از دوران مدیریت من کارهای عضویتش در هیئت علمی انجام شد و انتصاب او منعی نداشته و در همین شهر یاسوج تعهد خدمتی‌اش را انجام می‌دهد‌.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در مورد انتصاب رئیس بیمارستان شهید جلیل نیز گفت که آقای دکتر غفاری‌اصل برادر شهید است و قبل از انتصاب خود من، سال‌ها در همین شهر کار می‌کردند و اگر سهمیه جای خاصی هم باشد من تغییری در آن ایجاد نکردم و من با خواهش از او خواستم که مسئولیت بیمارستان را بپذیرد.

رئیس دانشگاه در ادامه با گلایه از برخی بی انصافی‌ها و تلاش‌ها برای به حاشیه کشاندن مجموعه تخصصی دانشگاه تصریح کرد: فردی که دارای تخصص شیمی دارویی است و عضو هیئت علمی است و در حال دانشیار شدن است را ما به عنوان مشاور بانوان منصوب کردیم اما برخی چنان هجمه‌ای درست کردند و گفتند وی دارای مدرک لیسانس شیمی است! این آغایان جوری از انتصابات انتقاد می‌کنند که گویا قبلا از آسمان نیرو می آوردند در حالی که همه همکاران ما در دانشگاه سرمایه این استان هستند و برای ما حرمت دارند، من نمی‌خواهم وارد حاشیه بشوم و بگویم انتصابات‌های قبلی دارای چه مدارکی بودند چرا که همه این نیروها سرمایه اصلی مجموعه هستند اما واقعا دود این حاشیه‌سازی‌ها به چشم مردم می‌رود.

وی گفت: چه اشکالی دارد مدیر فرهنگی یا دانشجویی دانشگاه تخصص الهیات و مبانی اسلامی داشته باشد؟ این انتقادات در حالی است که مدیر قبلی لیسانس ادبیات فارسی داشت حالا کدام یک برای حوزه فرهنگ مناسب‌تر است هر چند همه همکاران و نیروی انسانی دانشگاه دارای حرمت و جایگاه هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ادامه داد: فرد دیگری که دارای مدرک آب با پایه بهداشت محیط و در حال دانشیار شدن هست در جایی منصوب شد اما می‌گویند فلانی آب و فاضلاب خوانده و به او پست دادند اگر این‌ها حاشیه‌سازی نیست پس چیست؟

انتهای پیام/