پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان کهگیلویه و بویراحمد با مدیر کل بیمه سلامت ددار کرد.

به گزارش ریواس و به نقل  روابط عمومی اداره کل بیمه سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد؛ فرمانده سپاه ناحیه عشایری استان روز یکشنبه پنجم تیرماه با مدیرکل بیمه سلامت دیدار کرد.
در این دیدار که در دفتر مدیرکل بیمه سلامت استان انجام گرفت، سرهنگ حسن رضایی فرمانده سپاه عشایر استان بیان کرد که تعداد ۲۰۰۰ خانوار عشایری کوچرو و تعداد ۴۰۰۰۰ نفر جمعیت عشایر ساکن در استان حضور دارند که از خدمات مختلف از جمله خدمات بهداشتی و درمانی بهره می برند.
مدیرکل بیمه سلامت هم با اشاره به صندوق بیمه روستائیان و عشایر این اداره کل که قریب به ۳۴۰ هزار از هم استانی ها را تحت پوشش خود قرار داده است در رابطه با خدماتی که این صندوق به روستائیان و عشایر می نماید مطالبی را بیان فرمود.
دکتر کیان دهراب پور در این جلسه گفت که تعداد ۶۸ مرکز جامع خدمات سلامت با بیش از ۱۲۰ پزشک و ۱۰۰ مامای مستقر کار بهداشت و درمان روستائیان، عشایر و جمعیت شهرهای زیر بیست هزار نفر را بر عهده دارد.
ایشان در این جلسه تاکید نمود که با هماهنگی سپاه ناحیه عشایری و بسیجیان به مردم استان اطلاع رسانی شود که هر خانواده و یا هر فردی که فاقد هرگونه بیمه درمانی می باشد، در اسرع وقت به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه و با ثبت نام تحت پوشش بیمه سلامت قرار گیرند.
همپنین در این جلسه لیست ده مرکز ترک اعتیاد طرف قرارداد اداره کل بیمه سلامت در اختیار فرمانده سپاه ناحیه عشایری قرار گرفت تا افراد ذینفع عشایر از خدمات این مراکز بهره مند گردند.