پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

برگزاری مراسم تشییعی در روستای پرویزک بخش چاروسا زاویه ای دیگر از ضعف مسولان را نمایان کرد.

به گزارش ریواس جنوب، روستای پرویزک در بخش چاروسا از جمله روستاهایی است که راه ارتباطی آن بدلیل مدیریت ناصحیح موجب ضربه زدن به بیت المال و ایجاد درد وسر برای اهالی آن شده است.
این روستا با جمعیت ۲۰۰نفری از راه ارتباطی مناسب و در شأن یک روستای گردش پذیر برخوردار نیست.
این روستا نسبت به سایر روستاهای بخش چاروسا ویژگی هایی متمایز تری دارد.
پرویزک به واسطه ی طبیعت بکر و باغ های ثمری انار و پرتقالی که دارد همیشه و بخصوص در ایام نوروز گردشگران زیادی را به خود می بیند.

این روستا به واسطه ی همین درختان ثمری که دارد ظرفیت ایجاد اشتغال برای حدودا ده نفر را ایجاد کرده است تا به این ترتیب علاوه بر تامین بخشی از میوه بخش چاروسا منبع درآمدی برای تعدادی از خانوارها هم باشد.
جاده ارتباطی این روستا که کمتر از دو کیلومتر است در سال  ۸۹ و٩١ دوبار در دولت احمدی‌نژاد زیر سازی شده است ولی به دلایل نامعلومی هیچگاه به زیر آسفالت نرفت تا هزینه ی زیرسازی آن همراه با اولین بارش های باران هدر رود.
بدیهی است اگر مدیریت صحیح صورت می گرفت این هزینه ها هدر نمی رفت که اکنون برای انجام مجدد آن نیاز به هزینه های دوبرابری باشد.
مسولان امر باید نسبت به ساخت این جاده اقدامات فوری نمایند، چرا که در غیر این صورت مردم این روستا که نان و درامد خود را از طریق این درختان به دست می آورند مجبور به مهاجرت و ترک روستا خواهند شد.
نکته جالب تر اینکه این روستا یک راه ارتباطی دیگر در سال های دورتر نیز داشته است که به دلیل گذر بستر ردوخانه از گود ارتباطی خارج شده بود.

در مراسم تشییعی که امروز در این روستا برگزار شد مردم مجبور بودند به سبک قدیمی از آب رودخانه عبور کنند که صعب العبور بودن این مسیر گذر را برای افراد پابه سن گذاشته سخت کرد و چندین پیرمرد در آب افتادند.

گذر از این راه آنقدر برای عده ای سخت بود که دیور افراد به کمک آنها می آمد.

اصلاح این مسیر چندان کار سختی نیست و با کمی اعتبار به راحتی دغدغه ی اهالی این روستای درآمدزا و گردش پذیر حل خواهد شد.

قطعا چنین مسیری در شأن افراد این روستا و این بخش نیست