پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری شیراز گفت: همه ارگان‌های زیر مجموعه حاکمیت اسلامی در حوزه فرهنگی تبلیغات دست از کار کشیده‌ و چشم به اقدامات شهرداری دوخته‌اند.

مصطفی مشفقیان در جلسه بررسی مسائل فرهنگی و اجتماعی در شمال غرب شیراز، اظهار داشت: فقط شهرداری‌ها در مباحث فرهنگی دارای مسئولیت نیستند و ارگان‌های متعددی زیرمجموعه حاکمیت اسلامی وظایف فرهنگی بر عهده دارند.

وی در پاسخ به این سئوال که اعتبارات سازمان فرهنگی شهرداری چه می‌شود؟ تصریح کرد: در هر مناسبت آذین بندی متوسط در سطح شهر میلیاردها تومان هزینه می‌برد، در صورتی که در این زمان اسم هیچ سازمان دیگری در میان نیست و اگر هر سازمان حداقل برای محیط کاری خود یک بنر  کار کند مسئولیت شهرداری کمتر و بودجه فرهنگی در جای دیگر صرف می‌شود.

مشفقیان در خصوص در طرح مسجد محوری هم گفت: در حال حاضر در طرح مسجد محوری حدود ۱۱۲ مسجد ثبت نام کرده و اولویت بندی در حوزه‌های مختلف انجام شده است که از مساجد در قبال ارائه یک سری تسهیلات و خدمات و امکانات، خدماتی نیز مطالبه می‌شود.

او ادامه داد: در شهر شیراز حدود ۲۷ فرهنگسرا وجود دارد که پراکندگی آنها مطلوب نیست، در برخی مناطق چند فرهنگسراست در صورتی که در بعضی مناطق هیچ فرهنگسرایی وجود ندارد.

مشفقیان با بیان اینکه بعد از دو سال تعطیلی اکنون فرهنگسراها بازگشایی شده و مرمت برخی از آنها هزینه بر بوده است، گفت: برای اولین بار در طرح تابستانه شهرداری شیراز ۱۸ هزار نفر از شهروندان شرکت کردند که این حجم از ثبت نام شهروندان را در هیچ کدام از برنامه‌های شهرداری نداشته‌ایم.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با بیان اینکه قرار است در تعامل با مساجد برخی کلاس‌ها در این مکان برگزار و حق هزینه برگزاری کلاس نیز به مساجد اختصاص داده شود، خاطرنشان کرد: این طرح شروع پیوند بین مساجد و فرهنگسرا ها در طرح مسجد محوری است.

مشفقیان همچنین در خصوص معضل سگ گردانی و بدحجابی با اشاره به اینکه حمل سگ در اماکن عمومی ممنوع است اما چه کسی به صورت قانونی با این موضوع برخورد می‌کند، گفت: نگهبان پارک یا پیاده راه سلامت ضابط قضایی نیست و نمی‌توانند مانع این موضوع باشد اما ما از ماموران امنیت اخلاقی برای برخورد با این موضوع حمایت می‌کنیم.

انتهای پیام/ زینب شهریاری (منبع اصلی)