پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

IMG_رحيم بنامجمعه شب ۱۱ اردیبهشت سالن ورزشی پوریای ولی شهر یاسوج شاهد برگزاری جشنی بود که صدها نفر از خانواده های یاسوجی در آن طعم شیرین لبخند را چشیدند. جشنی که به مناسبت میلاد با سعادت انسانی به تمام معنا یعنی علی(ع) و به میزبانی شرکت بزرگ سامو برگزار گردید.
مراسم، میهمانان ویژه ای از هنرمندان مطرح کشوری را داشت که همه از زیبایی این شهر تعریف و تمجید کردند. در ستایش کوهساران و چشمه ساران و سبزه زاران طبیعت چهار فصل سخن ها راندند اما مطمئناً آنها از یک چیز تعجب کردند و به خاطرش رنجیدند:
جشنی با این اهمیت در شبی به یاد ماندنی و با این استقبال پر شور در یک سالن ورزشی برگزار شده است!
صحنه هنرمندی این هنرمندان اصلاً در خور این مردم و همان هنرمندان نبود. علاقمندان به «سامو» ساعتها بر روی صندلی های پلاستیکی نشستند و بی وقفه با دست زدن های پی در پی منزلت هنر را قدر دانستند و در شب میلاد مولایشان شادمانی کردند. سیستم صوتی در این گونه مکانها طبیعتاً گوش خراش خواهد بود و در مورد نور هم همین گونه هست. سازمان های متولی فرهنگ استان کهگیلویه و بویر احمد باید بدانند حق این مردم ایجاب می کند که دست کم یک سالن مناسب برگزاری جشنهای ملی و مذهبی در شان این استان احداث شود. سال گذشته هم جشنواره ملی موسیقی محلی در یاسوج برگزار شد و سالن کم ظرفیت اداره کل ارشاد اسلامی باعث آزردگی خاطر خیلی از همشهریان و همینطور هنرمندان میهمان جشنواره شد.
انتظار می رود مدیر کل جدید اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که تازه نفس هم محسوب می شود با رایزنی، سایر ادارات مرتبط را از جمله سازمان تبلیغات اسلامی، شهرداری و راه و شهرسازی را پای کار بیاورد و این مهم را در سال جاری محقق سازد.