پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در شرایطی که بسیاری از مردم دل به شعارهای عدالت‌محور دولت جدید بستند، یک مدیر ارشد معاونت بهداشتی در یک‌ماه فقط ۱۱ میلیون تومان اضافه‌کار و کارانه می‌گیرد و پرستاران و دیگر پرسنل بهداشت با وجود مجاهدت در مبارزه با کرونا فقط ۲۰ ساعت اضافه‌کار می‌گیرند!

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد در یک دهه اخیر کانون بسیاری از حواشی بوده است؛ حواشی که در یکی از تخصصی‌ترین دستگاه‌ها با ماموریت حیاتی سلامت مردم می‌تواند خسارت جبران‌ناپذیری را به روح و روان یک جامعه وارد کند.

دخالت‌های سیاسی در دانشگاه علوم پزشکی این دانشگاه را به محلی برای زد و بند و سهم‌خواهی تبدیل کرده است و در دوره جدید مدیریتی این دانشگاه انتظار می‌رود به گونه‌ای عمل شود که دستگاه متولی سلامت مردم به مسیر تخصصی خودش برگردد.

طبق اطلاعات به دست آمده در معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان با مدیریت دکتر محمدمهدی بانشی بی‌عدالتی‌هایی برای کارکنان به ویژه در ردیف‌های تشویقی و اضافه‌کاری صورت می‌گیرد که بارها به دفتر این رسانه منعکس شدند.

در یکی از این تخلفات و بی‌عدالتی‌ها گزارش شده که طبق قانون در سال ۱۴۰۰ مجموع حقوق و مزایای هیچ کارمند و مدیری نباید بالای ۳۳ میلیون تومان باشد، اما اگر مجموع مزایای و حقوق و دریافتی داخل فیش و اسناد بیرون فیش ( از قبیل کارانه، طرح شهید قاسم سلیمانی، حق شیفت نوروزی، واکسیناسیون و ردیف های اجرایی یکی از معاونین شبکه بهداشت استان را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد ماهیانه خالص دریافتی وی بین ۳۸ تا گاهاً ۴۲ میلیون تومان می‌شود.

وی در مهرماه ۱۴۰۰ مبلغ هفت میلیون پانصد هزار تومان بصورت اضافه‌کار و سه میلیون پانصد هزار تومن کارانه به صورت جداگانه سند و دریافت کرده است.

این گزارش می‌افزاید: برای مدیر دیگری که در سال ۹۸ شش ماه غیبت و سال ۹۹ هفت ماه غیبت داشته‌ است و همه چیز در سامانه تردد ثبت و مشخص هست، گواهی کار ثبت شده و به او حقوق مزایا پرداخت کرده‌اند.

جالب‌تر اینکه در همین ماه‌های گفته شده اضافه‌کار این فرد بیشتر از بقیه کارشناسان فعال معاونت بهداشتی بوده است.

در شرایطی که بیکاری امان مردم را بریده است این فرد خاص علاوه بر این همه مزایا، دارای مطب و کلنیک ترک اعتیاد هم بوده و بدتر از همه این‌ها اینکه این فرد ماهیانه سه میلیون تا چهار میلیون تومان حق محرومیت از مطب هم دریافت می‌کند.

همه این خوش‌خدمتی‌ها به این فرد با هماهنگی آقای بانشی و مدیر مالی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بوده است.

داستان اینجا جالب‌تر می‌شود که در زمان واکسیناسیون سراسری علیه ویروس کرونا، برای پرسنلی که از ساعت ۷ صبح تا ۷ عصر به صورت یکسره کار می‌کردند در نهایت بی‌عدالتی ماهانه ۲۰ ساعت اضافه کار لحاظ می‌شد اما مهدی بانشی برای معاونین خود ماهانه ۱۷۵ ساعت اضافه کار در نظر می‌گیرد!

آیا این اقدامات بانشی و تیم مدیریتی او باعث بی‌انگیزگی و رکود سایر پرسنل نمی‌شود؟

دکتر بانشی معاون بهداشتی چطور برای کسی که غیبت بوده و در محل کار حاضر نبوده گواهی کار صادر کرده و اضافه کار و حق مدیریت و …. هم بالاتر از بقیه پرسنل به این فرد پرداخت کرده؟
این فرد با کدام مسئول دانشگاه نسبت فامیلی دارد؟

نکته دیگر موضوع ابقای آقای بانشی در معاونت بهداشتی دانشگاه از سوی دکتر محمد غلام‌نژاد است؛ و اگر این حواشی در این معاونت مدیریت نشود می‌تواند در همین شروع کار تیم جدید مدیریتی دانشگاه به اهداف سازمانی و شعارهای دکتر غلام‌نژاد آسیب بزند.

او به تازگی این مسئولیت مهم را به عهده گرفته و آنگونه که خودش گفته برای برگرداندن آرامش به دانشگاه آمده و انتظار می‌رود که با این بی‌عدالتی‌ها برخورد قاطعی کند.

غلام‌نژاد شاید تنها مدیر دانشگاه علوم پزشکی است که حتی در دوران سرپرستی نیز اقدامات اصلاحی و چینش مدیریتی دلخواه خود و جریان حامی را بدون واهمه و ملاحظه‌کاری انجام داده و همواره در مواضعش شفاف بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج برای مبارزه با ساختارهای معیوب این دانشگاه و برچیدن ریشه رانت و فساد باید ابتدا از معاونینش و مدیران ارشد این دانشگاه شروع کند.

مستندات در دفتر ریواس جنوب موجود هستند.

انتهای پیام/