پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کهگیلویه و بویراحمد با حمایت قاطع از مصوبه سران قوا در مورد تمدید خودکار قراردادها و قولنامه‌های رهن و اجاره گفت: چنانچه گزارشی مبنی بر فشار یا تهدید مستاجران از سوی مالکان دریافت کنیم بدون اغماض برخورد می‌کنیم.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، سید عیسی حسنی در جمع خبرنگاران گفت: مصوبه سران سه قوا برای افزایش ۲۰ درصدی اجاره‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد لازم‌الاجراست و مشاورین املاکی که به این قانون بی‌توجهی کنند، شناسایی و برخورد لازم با آنها صورت خواهد گرفت.

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری افزود: همه قراردادهای سال قبل با ۲۰ درصد افزایش اجاره به صورت خودکار تمدید می‌شوند و همان قولنامه‌های قبلی معتبر هستند.

حسنی با بیان اینکه این قانون به صراحت موارد استثنا را مشخص کرده، تصریح کرد: چنانچه مالکی به هر دلیلی به این موضوعات اعتراضی دارد باید به شورای حل اختلاف مراجعه و آنجا شکایت خود را با دلایل قانونی ارائه کند.

حسنی معاونت پیشگیری دادگستری

وی ادامه داد: هیچ مالک و موجری حق ندارد مستقیما به محل ملک خود مراجعه کند و با مستاجر وارد بحث و جدل شود بلکه چنانچه یکی از شرایط تخلیه ملک خود را دارند باید حتما از شورای حل اختلاف حکم تخلیه بگیرند.

حسنی گفت: شعب شورای حل اختلاف موظف شدند که ظرف یک ماه به شکایات رسیدگی و حکم صادر کنند.

این مقام ارشد قضایی کهگیلویه و بویراحمد در پایان از حمایت از این دستگاه از برنامه حمایتی دولت از مستاجران خبر داد و گفت: مدیریت بازار مسکن یکی از اولویت‌های اصلی دولت بوده و براساس قانون قوه قضاییه در این زمینه تمام توان خود در راستای اجرای سیاست‌های دولت بکار گرفته و بدون اغماض و با اقتدار کامل با متخلفین برخورد می‌کند.

انتهای پیام/