پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به گفته امام جمعه داراب، در پی وقوع سیل در جنوب شرق استان فارس، حدود نیمی از ۵۰۰ خانوار دو روستای رمبه و زین آباد، مکانی برای زندگی ندارند و تاکنون اقلام و امکانات مورد نیاز در اختیار اهالی مناطق سیل‌زده قرار نگرفته است.

 حجت‌الاسلام محمدرضا خسروی با بیان اینکه زیرساخت‌های این دو روستا به طور کلی از بین رفته، گفت: زیرساخت‌هایی از جمله آب، برق، پارک‌ها و جاده‌های این دو روستا آسیب بسیاری دیده است.

وی با بیان اینکه در این روستاها دیوارهای منازل مسکونی فرو ریخته، یادآور شد: مردم در حال حاضر مکانی برای نگهداری دام‌هایشان ندارند و حتی از امکانات اولیه برای زندگی و وسایل گرمایشی و سرمایشی برخودار نیستند.

امام جمعه داراب گفت: متأسفانه هنوز اقلام و امکانات مورد نیاز در اختیار اهالی این مناطق قرار نگرفته و توقع ما این است که سریعا جبران خسارت شود و تجهیزات مورد نیاز در اختیار اهالی این روستاها قرار بگیرد.

** خسارت ۷۰۰ میلیارد تومانی سیل به ۲روستای داراب

همچنین محمدجواد عسکری، نماینده مردم شهرستان داراب با اشاره به بارش بی سابقه باران در این شهرستان گفت: وقوع سیلاب در دو روستای رمبه و زین آباد داراب خسارتی حدود ۷۰۰ میلیارد تومانی به دنبال داشته است.

وی در خصوص وضعیت شهرستان داراب در پی سیلاب چند روز گذشته اظهار کرد: در پی بارندگی‌های شدید و جاری شدن روان آب‌ها و سیلاب خسارات گسترده ای به بخش‌های مختلف ۲ روستای رمبه و زین‌آباد داراب وارد شده است.

نماینده مردم داراب و زرین دشت با بیان اینکه حدود ۵۰۰ خانه دچار آبگرفتگی شده است، گفت: حدود ۱۰۰ خانه در روستای رمبه و ۳۸۰خانه نیز در روستای زین‌آباد دچار آبگرفتگی شده‌اند.

عسکری ادامه داد: آب تا ارتفاع یک‌متری منازل بالا آمده است و تمام تجهیزات و امکانات اولیه زندگی اهالی این روستاها از بین رفته است.

وی با اشاره به اینکه خسارات بسیاری به باغات، مزارع و زمین‌های کشاورزی این دو روستا وارد شده، گفت: ضروری است که ستاد بحران هرچه سریعتر فرش، پتو مواد غذایی و امکانات لازم در اختیار مردم این دو روستا قرار دهد؛ از وزیر کشور نیز خواسته ایم که سریعتر برای در جریان قرار گرفتن مشکلات مردم در این روستاها به شهرستان داراب سفر کند.

انتهای پیام/ فرزانه قنبردزفولی