پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرعامل تعاونی زنبورداران لارستان با بیان اینکه با حضور ۲۰۰ زنبودار از سراسر کشور سالانه ۵۰۰ تُن “عسل کُنار لارستان” تولید می‌شود، گفت: استقبال کشورهای حوزه خلیج فارس از این نوع بسیار زیاد است.

زنبور عسل لارستان

زنبور عسل لارستان

مهدی مصدق در این باره به خبرنگار ریواس جنوب گفت: مقدار تولید در سال متفاوت است و بستگی به چند عامل دارد که مهمترین آن عواملی نظیر آب و هواست.

او ادامه داد: در منطقه لارستان هرچه در فصل بهار بارندگی بیشتر باشد در نهایت تولید عسل هر کندو بین ۳ تا ۵ کیلو است؛ اما هرساله از انتهای فصل تابستان (شهریور ماه) ۲۰۰ زنبوردار از سراسر ایران و همچنین زنبورداران لارستانی در کل منطقه لارستان استقرار پیدا می‌کنند و حدود ۵۰۰ تُن از ۵۰ هزار کلونی عسل برداشت می‌شود.

مدیرعامل تعاونی زنبورداران لارستان تاکید کرد: مردم میزان عسل‌ مورد نیاز را از زنبورداران مطمئن تهیه کنند، چرا که تشخیص عسل تقلبی و اصل بسیار دشوار و به راحتی مشخص نمی‌شود، مگر با انجام آزمایش.

مصدق عنوان کرد: اگرچه عسل و موم که پرمصرف ترین فرآورده زنبور توسط مردم است، اما فرآورده‌هایی همچون؛ ژل رویال، گرده گل، برِ موم و زهر زنبور از مهمترین و گرانترین فرآورده‌های زنبور عسل است که در تقویت سیستم ایمنی بدن و درمان بیماری‌های سرطانی بسیار موثر است.

او همچنین به زنبورداران تاکید کرد که در کنار تولید محصول خود، نحوه تولید دیگر فرآورده‌ها را فرا گرفته و با عرضه به بازار نسبت به فرهنگ‌سازی در بین مردم اقدام کنند.

مدیرعامل تعاونی زنبورداران لارستان خاطرنشان کرد: مرکز آموزش فنی و حرفه‌ای لارستان، به طور مداوم کلاس‌های پرورش زنبور عسل و زنبورداری را برگزار می‌کند که علاقه مندان می‌توانند با مراجعه به این مرکز و یا تماس با شماره تلفن ۵۲۲۴۹۸۸۰ در این کلاس‌ها ثبت نام کنند.

انتهای پیام/ س۲۵۳۹