پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در سه ماهه نخست امسال تعداد ۵۱۵ مشترک روستایی استان کهگیلویه و بویراحمد از نعمت گاز طبیعی بهره مند شدند.

 

به گزارش ریواس جنوب ریحان بهادر مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: در بهار امسال، ۵۱۵ مشترک روستایی جدید از نعمت گاز بهره مند شدند که با این رقم مجموع مشترکین بخش روستایی در سطح استان چهارفصل و کوهستانی به ۶۷۵۰۲ تعداد مشترک رسید.

 

بهادر با بیان اینکه تاکنون ۹۲۲ روستا با تعداد ۸۲۰۵۰ خانور روستایی از نعمت گاز بهره‌مند شده‌اند گفت: شرکت گاز استان استان کهگیلویه و بویراحمد حرکت رو به رشد و پرشتابی را در توسعه گاز رسانی به اقصی نقاط استان دنبال می‌کند و طبق تعهد و برنامه‌های پیش بینی شده عملیات گازرسانی به ۱۳۸ روستا در دست اقدام است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد نقش بی بدیل گاز در سبد انرژی را گامی مؤثر در راستای عمل به مسئولیت های اجتماعی قلمداد کرد و افزود: جایگزینی گاز طبیعی به عنوان یکی از اهداف راهبردی این شرکت علاوه بر حفظ محیط زیست، در ایجاد رفاه عمومی، برقراری عدالت اجتماعی، پیشران توسعه اقتصادی و جلوگیری از مهاجرت و اشتغال پایدار در روستاها تأثیر بسزایی دارد.

 

در پایان بهادر ادامه داد: هم‌اکنون ضریب نفوذ گاز در سطح شهرهای استان ۱۰۰ درصد و ضریب نفوذ گاز در روستاها ۸۷ درصد است.

 

 در خبر دیگری بهادر گفت: بیش از ۷۷ میلیون متر مکعب گازطبیعی در سه ماهه نخست امسال در بخش صنایع استان کهگیلویه و بویراحمد به مصرف رسیده است

 مدیرعامل شرکت گاز استان گفت: در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری، سال «تولید، دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» نامگذاری شده، گاز طبیعی به عنوان محور توسعه و تولید، در اشتغال آفرینی و رونق کسب و کارهای موجود بسیار موثر و نقش اساسی دارد.

 

ریحان بهادر، با تاکید بر سیاست جایگزینی گاز طبیعی با سایر سوخت های مایع بیان داشت: در سه ماهه نخست امسال در بخش صنایع استان کهگیلویه و بویراحمد بیش از ۷۷ میلیون متر مکعب گاز طبیعی مصرف شده است.

 

مدیرعامل شرکت گاز استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مصرف گاز طبیعی علاوه بر مزیت‌های زیست محیطی، منجر به کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری و افزایش قابلیت اطمینان بهره‌برداری در صنایع نسبت به سوخت مایع است.

 

وی افزود : در سه ماهه نخست سال ۱۴۰۱ مصرف سی ان جی ها در سطح استان بیش از ۲۵ میلیون متر مکعب و مصرف سایر صنایع بیش از ۵۲ میلیون متر مکعب بوده است.

 

بهادر تاکید کرد: هم اکنون این شرکت توانسته در برنامه‌ریزی‌های مربوط به گازرسانی به بخش‌های صنعتی، تجاری، عمومی و بخش خانگی به اهداف تعیین شده خود دست یابد.