پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بعد از درج خبر استیضاح شهردار قلعه رئیسی که توسط برخی از اعضای شورا مطرح شده بود تورج آذر بهرام شهردار قلعه رئیسی با ارسال جوابیه ای مفصل به این خبر واکنش نشان داد.

به گزارش ریواس جنوب، عین این جوابیه به این شرح است:

به نام خدا.
در رابطه با خبر منتشره از خبرنگاری محترم ریواس جنوب مبنی بر روند استیضاح شهردار قلعه رئیسی، نظر مردم فهیم شهر و دیگر مخاطبان را به موارد زیر معطوف می دارم.
👈🏽قبل از ورود اینجانب به شهرداری قلعه رئیسی ، فضای حاکم بر شورای اسلامی شهر از طرف بعضی اعضا ،فضایی ناشی از عدم تفاهم و مبنی بر خواسته ها و تمایلات شخصی و خلاف قانون بوده و از زمان ورود اینجانب تا کنون ادامه داشته و متاسفانه چنین روندی، شهردار و شهروندان را به گروگان گرفته و مانع از تحقق اهداف شهرداری شده و بعضی بر خلاف ادعایشان نه تنها در جهت رفاه حال شهروندان که خود را موکل آنها می دانند، کمکی نکرده اندبلکه عدم همکاریشان در مواردی که به عرض می رسانم مشهود و زیان آوربوده است . کسیکه باید استیضاح شود شما اعضای شورایید که پروند عدم همکاریتان از همان آغاز در استانداری مفتوح مانده است و جای تعجب اینجاست که بعد از چندین ماه هنوز اقدامی جدی صورت نپذیرفته؟ .

👈🏽بزرگواران؛ کار آمدی یا عدم کارایی هر مسئول را افراد خبره و کارشناس با توجه به وضع موجود می سنجند ، و مقایسه آن با مسئول قبل یا بّعد زمانی منطقی و میسر است که منابع مالی،اجتماعی،انسانی و …در یک سطح باشند و البته وضع مالی شهرداری ها کوچک در این دوره ، از همه دوره ها بدتر و ضعیف تر است و شهرداری قلعه رئیسی هم از این قاعده مستثنی نبوده. پس مقایسه نادرست نکنید.

به اطلاع عضو(بی اطلاع و بی خبر از موضوع) می رسانم
کلیه اعتبارات تخصیص داده شده جذب شده،وپروژه های موجود(کمربندی با دو پیمانکار، پارک ساحلی با یک پیمانکار، جایگاه زباله با یک پیمانکار، بهسازی و سنگ فرش خیابان بایک پیمانمار) طبق اعتبارات به کار خود ادامه داده یا ادامه می دهند.
بزرگوار !
هرساله در کمیته برنامه ریزی شهرستان میزان اعتبارات مشخص می شود(ما هم حضور داشتیم) بعد از ابلاغ به هر شهرداری و پیگیری از طریق سازمان برنامه برای جذب و مبادله ، موافقت نامه های نوشته می شود.این کارا درسال ۱۴۰۰ صورت پذیرفته و منتظر اعتبارات ۱۴۰۱ هستیم. پروژه های اولویت دار شهرداری را در سامانه بارگذاری کردیم که بعد از ابلاغ، موافقت نامه های آن نیز صادر میشود.
اینا که گفتم اعتبارات استانی بوده👆🏿
شما به عنوان یک منتقد منصف تا چه اندازه از قوانین و مقررات مطلع هستید؟
به عنوان نمونه آیا از آقای بهجت اصل پیمانکار کمربندی شهید سلیمانی سوال کرده ای که با وجود قرارداد ۲۰۰ ملیونی چقد به ایشان تخصیص داده اند؟ ان هم اوراق و اوراق چند سال بعد یعنی سال ۱۴۰۵.ایشان قرادادش تمام شده و تحویل موقت گشته…نمی دانم متوجه عرایضم می شوی یا نه؟
پایان سال مالی شهریور است. هنوز اعتباری به هیچ شهرداری ندادند.
در زمینه اعتبارات کشوری کارایی شده که صلاح نمی بینم اشاره بشه.
فقط بدان با بنیاد علوی موافقت نامه هایی بستیم که اگه بذارند و به نتیجه برسد ، شاهد برطرف شدن گوشه ای از مشکلات مردم خواهیم بود.
و باید بدانید( بنیاد علوی) تاکنون و یا آینده تا پروژه ای تعریف نشه و کاری صورت نگیره و خودشون نظارت و تایید نکنند . اعتباری به کسی نمی دهند(شایعه واریزی پول به حساب شهرداری نشود)
……………

با انصاف !
کارخانه سنگ شکن شهرداری چند سال قبل از اینجانب تعطیل مانده و کابل های آن به سرقت رفته و به حول و قوه الهی در شرف رفع نقص و واگذاری آن به پیمانکار می باشیم. من باید تاوانش راپس بدهم؟

👈🏽در پرداخت حقوق و مزایا نه تنها تبعیضی صورت نگرفته بلکه عدالت هم رعایت شده. یعنی با همه مشکلات مالی، اگر اندک پرداختی داشته باشیم، به نسبت مساوی تقسیم میشود. آنچه به زعم شما تبیعض است، مربوط به همان قسمت کار است که تو از آن بی اطلاعی.
ما از فرودین ۱۴۰۱ نتوانستیم طبق روال عادی اضافه کار و حقوقی پرداخت نماییم.
چیزی که شما به عنوان اضافه کار قلمداد میکنی حق الزحمه پرسنلی است که خارج از تایم اداری بر سر پروژه ها یا بعنوان راننده بیل و لودر تا نیمه های شب به خدمت رسانی مشغولند.

👈🏽در رابطه با ارایه گزارش عملکرد.👇🏿
تا کنون هیچ مکتوبه ای مبنی بر ارایه گزارش عملکرد از طرف آن شورای محترم به این جانب نرسیده،
لازم به ذکر است . ۱ـ هرگونه مکاتبه ای باید با مهر و امضای رئیس شورا باشد.
۲ـ بعضی از شماها بزرگوران در کدام کار و پروژه در کنار شهرداری بوده اید و به آن کمک نموده اید که ما حصلی از آن به شما گزارش داده شود.

توضیحا اینکه:

قبل از اینجانب، شهرداری قلعه رئیسی با داشتن نیروهایی مومن و متعهد و کارامدبه شهرداری چند قطبی و چند خانی معرف بود ومردم فهیم قلعه رئیسی این را به عینه دیدندو مشاهده نمودند. اما به لطف خدا هم اکنون در نهایت ادب و احترام علیرغم همه ی مشکلات مالی دوشادوش همدیگر به خدمت رسانی مشغولیم. (به نظر شما نمونه ای از یک مدیریت کارامد قلمداد نمی شود)
.
👈🏽با افتخارعنوان می دارم که از لحظه ورود به شهرداری (صرفا و صرفا ) بر اساس قانون و ضوابط و امانتداری عمل نموده. از حق مردم و شهرداری درجای خود دفاع کرده. باج به کسی ندادم ، از ریخت و پاش های موجود در شهرداری جلوگیری نموده ، اموال و وسایل نقلیه شهرداری را بدون روال قانونی در اختیار دوستان،بستگان و مسئولان قرار نداده ام. اگر نمونه ای سراغ دارید عنوان کنید؟
اگه شاکی یا ناراضی بحقی سراغ دارید بفرمایید تا با مدرک پاسخگو باشم.
چون هستند کسانی که خلاف قانون از ما کاری خواسته، تن در ندادیم.. (مدارک موجود است).

👈🏽در مناسبت های دینی و مذهبی به تناسب و توان شهرداری پای کار بوده و عمل نمودیم.
……………………
در بحث قیر
👈🏽برای خرید قیر ۱۴۰۰،شهرداری مبلغ یکصدو دو میلیون می بایست به حساب شرکت نفت واریز می کرد،پرداخت این پول نیاز به مصوبه شورا داشت، اما بعضی موکلان مردم در شورا از امضای به موقع مصوبه خوداری نموده و هدفشان برگشت قیر بود، با توجه به فرصت کم، اینجانب برای عدم برگشت این حجم از قیر و جلوگیری از تضییع حق مردم به ناچار پول را تامین و به حساب شرکت واریز نمودیم.(قضاوت با خودتان، کدام یک به فکر مردم بوده ایم)
…………………..
تاسه ماه پیش شورای اسلامی شهر قلعه رئیسی فاقد شناسه ملی بوده همین امر برای حساب های مالی شهرداری و ذیحسابان مشکلاتی را بوجود آورده، متاسفانه همین اعضا از تکمیل فرم های مربوطه وامضای آن خوداری نمودند. تا از این طریق موانعی بر سر راه شهرداری قرار دهند.

نمونه ای از کارشکنی های شورای محترم 👆🏿
…………………….
دربحث آسفالت
👈🏽با توجه به حفاری های انجام شده از طرف شرکت گاز در معابر و کوچه های شهر قلعه رئیسی و با توجه به اینکه قبل از شروع بکار اینجانب بیشتر پول آن دریافت و صرف حقوق و مزایا گردید. معابر و کوچه ها را با وجود داشتن بار مالی لکه گیری و ترمیم نموده ایم.
حال به علت عدم توان مالی در پرداخت هزینه های جانبی آسفالت، اجرای آن موقتا متوقف شده،و به امید خدا با توجه به کارهایی که صورت پذیرفته ، به روکش کردن آسفالت معابر و کوچه ها اقدام می نماییم.
بخاطر اطاله کلام و رازداری ،از ادامه دادن معذورم
با تشکر: تورج آذربهرام شهردار قلعه ریسی