پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

يكي از مخاطبين ريواس با عنوان «ناشناس» به تلنگر ۲۶۷ اين پايگاه خبري {اينجا كليك كنيد} ايراد گرفت و كامنت ذيل را براي بيان ايراد خود درج كرد؛ در ادامه، متن اين كامنت و پاسخ ريواس منتشر مي‌شود.

متاسفم از خبرنگار محترم ریواس نیوز که هیچ توجهی به مفاد مذاکرات نداشته وصرفا از برداشتهای سطحی خود صحبتها مطالب غیر واقعی جهت بولد کردن تیترهایی که جذب خواننده کند پرداخت

۱_اولا متولی آب شهر یاسوج شرکت آب وفاضلاب شهری است نه آب منطقه ای بنابر این شرکت مذکور باید اطلاع داشته باشد
۲ _ بنا باعلام شهردار درجلسه فوق شهرداری در بعضی از نقاط شهر شبکه اجرا کرده اما بدلیل عدم احداث مخزن کامل بهره برداری نمیشود
۳_ کل زمینهای آبی استان به کمتر از ۷۰ هزار هکتار است خشک شدن خلق آمار صدها هزار هکتار باغات در حال خشک شدن که صد در صد غلط وغیر واقعی است چه منفعتی برای سایت محترم ریواس نیوز ومردم شریف استان دارد من فکر می کنم هدف سایت اطلاع رسانی نیست بلکه تشویش اذهان عمومی است
۴_ بهتر این است سایت مورد نظر آمار دقیق اراضی آبی از متولی بخش جهاد کشاورری می گرفت وتوسل به دروغ بزرگ نمی شد
۵_ا۵ _ از رسانه محترم انتظار می رود به جای حاشیه سازی با تامل مدیران بخش آب را در ماموریت خطیر حراست از منابع آی یاری نماید
انشالله خداوند در ماه مبارک رمضان همه مارا مورد رحمت ومادرت قراردهد

 

پاسخ ريواس

با تشكر و احترام به نظر شما مخاطب عزيز با عنوان « ناشناس»

ريواس چندين خبر مهم از مفاد مذاكرات منتشر كرده و اين مطلب كه مورد نقد شما است، يكي از آن مطالب بوده و آنگونه كه از اسمش پيدا است، صرفا تلنگري است تا آقايان اهميت آب را واقعا جدي بگيرند.

  • ما نوشتيم امور آب منطقه‌اي به عنوان يكي از متوليان آب و واقعيت هم همين است كه آب در مفهوم كلي آن براي مردم مهم است و تفكيك، شهري و روستايي، چاه و چشمه، رودخانه و سد و … دردي دوا نمي‌كند. ضمن اينكه همان آب آشاميدني مردم در شهر و روستا از چاه‌ها، چشمه‌ها، رودخانه‌ها و سدها تأمين مي‌شود كه متولي آن آب منطقه‌اي است.
  • شهردار گزارش داده كه ۹۵ درصد آب پارك‌ها و فضاي سبز از آب شرب جدا شده و حالا اگر شما مي‌گوييد در حد مخزن بوده كه مسئوليت آن با شهرداري است و امور آب بايد رسما تكذيب كند.
  • درست است اراضي آبي ما ۷۰ هزار هكتار است ولي مگر اراضي ديم و مزارع و باغاتي كه از آب‌هاي فصلي آبياري مي‌شوند در معرض كم‌آبي نيستند؟ مگر آمار باغات ما به تنهايي ۴۲ هزار هكتار نيست؟ بايد بدانيد اراضي زراعي و باغي ما چه در ديم و چه در آبي حدود ۳۰۰ هزار هكتار است و نه تنها اين‌ها بلكه هزاران هكتار از جنگل‌ها و مراتع ما نيز در معرض خشكي و تنش آبي هستند. پس كم‌آبي جدي است حالا آمار اراضي زراعي و باغي ما هر چه باشد و اين توجيه منطقي براي بي‌توجهي متوليان آب نيست.
  • به هيچ عنوان قصد حاشيه‌سازي نداريم و شك هم نداريم كه همين تلنگر كمك بزرگي در هوشيارتر كردن مسئولان مرتبط با آب و حفظ آن خواهد کرد و اگر كمكي جز اين مدنظر شما است در چارچوب اصول حرفه‌اي و قانوني مطبوعاتي دريغ نخواهيم كرد.