پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: مدیران مدارس، حق ندارند دانش‌آموزان را برای تهیه لباس فرم ، مجبور کنند.

به گزارش ریواس جنوب  ولی موسوی با بیان اینکه آموزش و پرورش نقشی در تعیین قیمت لباس فرم دانش‌آموزان ندارد، گفت: طبق دستورالعمل وزارتخانه و با هدف کاهش هزینه‌های اضافی به خانواده‌ها، دانش آموزان می‌توانند از لباس‌های سالم و قابل استفاده سال‌های قبل استفاده کنند.
وی افزود: والدین در صورت تمایل، با رعایت رنگ و مدل مصوب شده، می‌توانند خودشان لباس فرزندانشان را تهیه کنند.
موسوی استفاده از لباس متحد الشکل در مدارس را اقدامی ارزشمند دانست و اضافه کرد: با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر خانواده‌ها در شرایط کنونی در صورتی که دانش‌آموز فرمی متفاوت با سایر دانش‌آموزان داشته و مورد تأیید مدیر مدرسه باشد مشکلی وجود ندارد.
مسئول روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش استان ادامه داد: طبق دستورالعمل شماره ۱۰۷/۱۳۶۵۴۱/۴۲۰۰ خرداد ۱۴۰۱، مدیران مدارس مجاز به عقد هیچ گونه قراردادی با تولید کنندگان لباس فرم دانش آموزی نیستند و دریافت مبلغ هزینه لباس مدارس توسط تولید کننده و براساس قیمت‌های اعلام شده توسط کمیته نرخ گذاری مورد تایید صنعت و معدن و تجارت و به طور مستقیم از اولیاء دریافت می‌شود.
موسوی گفت: مدیران مدارس ملزم به نصب نرخ نامه تایید شده توسط سازمان صمت و لیست خیاطان و تولید کنندگان مجاز در آموزشگاه و اطلاع رسانی به اولیاء هستند و دانش آموزان به صورت آزاد به هر خیاطی که تمایل داشته باشند می‌توانند مراجعه کنند.
وی افزود: والدین هر گونه شکایتی در خصوص لباس مدارس را می‌توانند به اداره بازرسی و نظارت سازمان صمت به شماره (۱۲۴)، سازمان تعزیرات حکومتی و اتحادیه صنف خیاطان و اداره ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد به شماره تلفن ۰۷۴۳۳۲۲۲۰۳۸ گزارش دهند