پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد گفت: طبق پیش‌بینی‌ها بارش‌ها در پاییز کمتر از نرمال است.

به گزارش ریواس جنوب، رضا کاکاوند در خصوص آخرین وضعیت جوی استان طی روزهای آینده گفت: با توجه به بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و شاخص‌های ناپایداری همچنان تا روز پنج‌شنبه ۳۱ شهریور رشد ابرهای همرفتی در ساعات بعدازظهر سبب ناپایداری‌هایی به شکل رگبار باران و رعد و برق و وزش باد نسبتا شدید خواهد شد.

 مدیرکل هواشناسی کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: امروز در برخی نقاط مستعد، رگبارهایی شدید می‌تواند باعث آبگرفتگی معابر، سیلابی شدن مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی شود.

وی عنوان کرد: با توجه به جلسه مرکز خشکسالی و پژوهشکده مرکز اقلیم هواشناسی کشور و به روز شدن مدل‌های مختلف جوی و دور پیوندهای اقلیمی در جنوب غرب بارش در فصل پاییز کمتر از نرمال است و فصل زمستان در حد نرمال پیش‌بینی می‌شود.

این مسئول عنوان کرد: از مهر ماه تا نیمه اول آذر بارش باران کمتر از نرمال و از نیمه دوم آذر تا نیمه اول اسفند بارش در حد نرمال و از لحاظ دمایی بین ۰/۵ تا ۲ درجه به طور میانگین تا اواخر اسفند بالاتر از نرمال است.

وی خاطرنشان کرد: لازم به توضیح است که این مورد پیش‌بینی بلند مدت مهر ماه است و اوایل هر ماه به روز می‌شود و صحت آن بین ۳۰ تا ۴۰ درصد است و با توجه به نقشه‌های مختلف جوی هر روز پیش‌بینی‌های روزانه و هفتگی انجام شده و احتمال تغییرات وجود دارد .

فارس/