پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در هفته‌های اخیر، خبرگزاری جمهوری اسلامی، اقدام به ارسال مسلسل‌وار پیامک‌های خبری یکسویه (بخوانید تبلیغاتی) به مشترکان تلفن‌های همراه در سراسر کشور می‌کند؛ اما نکته جالب‌تر آنجاست که حتی درخواست لغو دریافت این پیامک‌های انبوه از سوی مشترک هم کارساز نبوده و همچنان سیل پیامک‌های ارسالی متوقف نمی‌شود!

پیامک‌های خبری خبرگزاری ایرنا - دولت

پیامک‌های خبری خبرگزاری ایرنا – دولت

 به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ریواس جنوب، از هفته‌ها پیش خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) متعلق به دولت، ارسال عمومی چکیده‌ی اخبار خود به مشترکان همراه اول و ایرانسل را آغاز کرده و همچنان ادامه دارد.

یک نکته مهم در جانبدارانه بودن این پیامک‌هاست؛ اخباری غالباً سیاسی متناسب با جریان سیاسی دولت سیزدهم اما برای عموم مردم که می‌تواند برای بسیاری از مردم فاقد اهمیت و یا اولویت باشد؛ آن هم مردمی که ده‌ها و بلکه صدها کانال غیردولتی مدرن‌تر برای دسترسی بهتر به همه اخبار در اختیار دارند.

نکته دیگر میزان بالای تعداد پیامک‌ها و اخبار ارسالی است که یقیناً برای بخش عمده‌ای از مردم با درگیری‌های روزمره بسیار، آزار دهنده است.

هزینه‌های این پیامک‌های پرشمار نیز از دیگر موارد مبهم اجرای این سیاست رسانه‌ای خبرگزاری ایرنا متعلق به دولت است.

اما نکته جالب و البته غیرقابل قبول این است که گویی دریافت این پیامک‌ها به صورت مستقیم یا غیرمستقیم اجباری هم بوده است؛ به گونه‌ای که در لابه‌لای صدها پیامک ارسالی طی تنها چند روز، فقط یک پیامک مربوط به نحوه لغو ارسال این اخبار برای مشترکین ارسال شده است و دست‌کم در مواردی که خبرنگار ما بررسی کرده است ارسال عدد مربوط به لغو ارسال پیامک نیز تأثیری بر این رویه نگذاشته و خبرگزاری ایرنا و اپراتورهای تلفن همراه، همچنان به ارسال پیامک‌های خبری-تبلیغاتی خود ادامه می‌دهند!

در پیش گرفتن سیاست‌های یک‌جانبه‌ی رسانه‌ای – تبلیغاتی دولت‌ها، در حالی است که این شیوه‌ها پیش‌تر جواب خود را پس داده و نه‌تنها گوش مخاطبان بدهکار بمباران‌های خبری نیست بلکه در بسیاری موارد با نتایجی برعکس، موجب خشم و نفرت بیشتر مردم هم می‌شود.

پایان/ سجاد بنام