پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد از طریق شرکت خدمات حمایتی کود مورد نیاز کشاورزان در کشت پاییزه را تامین کرده است.

به گزارش ریواس جنوب به نقل از روابط عمومی سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، سید علی لاهوتی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شرکت خدمات حمایتی این استان در سال ۱۴۰۱ با سهمیه ۳۵ هزار و ۸۸۵ تن به استقبال کشت تابستانه و پاییزه رفته و هیچ کمبودی در این زمینه نداریم.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کهگیلویه و بویراحمد افزود: از این میزان، ۲۸ هزار و ۱۲۱ تن کود اوره، پنج هزار و ۶۱ تن کود فسفاته و ۲ هزار و ۷۰۰ تن نیز کود پتاسه بوده است.

وی با بیان اینکه مصرف کودهای فسفاته و پتاسه صرفا برای کشت محصولات استراتژیک گندم، جو، کلزا و چغندر قند تحویل کشاورزان می‌شود، از ذخایر مطمئن کودی این استان خبر داد.

لاهوتی ادامه داد: فروش و توزیع کود در این استان کنترل‌شده است و تاکنون بیش از ۱۱هزار تن انواع کود شیمیایی بین کشاورزان توزیع شده و این روند بنا به نیاز و تقاضای کشاورزان تحویل عاملین در هر منطقه می‌شود.

مدیر شرکت خدمات حمایتی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: حدود ۹ هزار تن کود در انبارهای استان برای شرایط خاص ذخیره‌سازی شده است.

وی ادامه داد: مابقی سهمیه کود این استان از طریق پتروشیمی‌ها و کارخانه‌های تولید داخل و خارج از کشور مطابق تخصیص‌های اعلامی از طرف دفتر مرکزی شرکت خدمات حمایتی تامین و توزیع خواهد شد.

انتهای پیام/