پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

 

اعضای هیئت رئیسه،هیئت علمی،کارکنان و دانشجویان دانشگاه یاسوج در اعتراض به شهادت رساندن زائران مظلوم حرم شاهچراغ(ع) در مسجد الغدیر این دانشگاه تجمع کردند.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج به نقل از روابط عمومی دانشگاه یاسوج، بهادر کرمی در ابتدای این مراسم ضمن تسلیت ضایعه ی شهادت نمازگزاران حرم حضرت احمدبن موسی الکاظم شاهچراغ (ع) گفت؛
ما دانشگاهی هستیم فهمیدیم که چه اتفاقی می‌افتد،خواهش میکنم مسائل راموشکافانه و دقیق بررسی کنید.

سرپرست دانشگاه یاسوج اشاره ای به اتفاقات انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی کرد و افزود؛
خاطرات سال شصت را مطالعه کنند، هدف دشمن مشخصه چه چیزی هست، هدف نا آرامی کشور و عدم توانایی تمرکز بر روی رفع مشکلات اقتصادی، جلوگیری از برنامه ریزی برای مسائل علمی است، به آشوب کشیدن و به اغتشاش کشیدن مدرسه و دانشگاه می باشد.

اتفاقات دانشگاه یاسوج
دکتر بهادر کرمی در ادامه گفت؛
اساتید و کارکنان همه اشراف دارند بر مطلب خطاب بیشتر به دانشجویان است و به نمایندگی این پیام را به دانشجویان دیگر نیز برسانند، هدف این هست که دانشگاه قوام نگیرد.

سرپرست دانشگاه یاسوج افزود؛
بی تردید مسببان و بانیان این وضع دلشون برای ما چه خانم ها چه آقایون چه دانشجو و ملت نسوخته، تماما به فکر منافع اقتصادی و قدرت سیاسی خود هستند.

سرپرست دانشگاه یاسوج اشاره ای نیز به اتفاقات روز های اخیر دانشگاه یاسوج کرد و ادامه داد؛ میخواهم به اتفاقی که در دانشگاه افتاد اشاره کنم، به دروغ چیزی گفتند و پخش کردند و شما را وادار کردند که دو سه روز فضای دانشگاه را ملتهب کنید.

دکتر کرمی ادامه داد؛ غروب روز واقعه فیوز برق ورودی خوابگاه سوخت، همان لحظه کلیپ پخش می شود در رسانه های معاند که دانشگاه یاسوج لامپ ها را خاموش کردند، برق را قطع کردند و با لباس شخصی افتاده اند به جان دانشجوها!!!

اطلاعیه پشت اطلاعیه و خبر پشت خبر در رسانه های مختلف که دانشگاه یاسوج ۲۰۰ دانشجو را اخراج کردند! اینقدر تبلیغات دقیق و قوی و پر حجمی انجام می دهند که همین الان هم من مطمئن هستم در دانشگاه یاسوج عده ای این حرف را باور می کنند!

سرپرست دانشگاه یاسوج با اشاره به اصل موضوع گفت؛ تعداد محدودی دانشجو آن هم با هدف اینکه دانشگاه برگردد به حالت خودش، آموزش برگردد سر جای خودش، خیلی زحمت کشیده شد تا دانشگاه به حالت حضوری درآمد وخوابگاه آماده شد، یک نفر از دانشجویان دانشگاه یاسوج بیرون از خوابگاه اسکان ندارد و در مجموعه دانشگاه اسکان داده شدند، در کل آماده سازی خوابگاه ها کار زیادی برد، حتی یک دانشجو بیرون از خوابگاه نیست، همه آنها ساکن در خوابگاه های دانشگاه هستند.

دکتر کرمی خطاب به دانشجویان گفت؛
به هر حال آن چند روز جو را ملتهب کردند و از حالت عادی خارج کردند، ما با اقدام قانونی که کاملا مشخصه برای بازداشتن دانشجویان از انحراف بیشتر کمیته انضباطی تشکیل شد.

سرپرست دانشگاه یاسوج گفت؛
من به عنوان مسئول دانشگاه به آن دانشجویان، به خانواده آنها اطلاع می دهم و اعلام میکنم اگر شما شأن دانشگاه و چارچوب دانشگاه، رعایت مقررات و آیین نامه ها را رعایت کنید این اقدام یک اقدام باز دارنده است و اجازه نمی دهم هیچ دانشجویی از تحصیلش باز بماند به شرطی که فریب افرادی که می خواهند دانشگاه رابه اغتشاش بکشند را نخورند.

وی همچنین افزود؛اگر کسی خواست لجاجت کند و به فریب خوردن ادامه دهد و مسائل دانشگاه را رعایت نکند من جلوی این کار را می گیرم، به مسئولین دانشگاه اجازه دهید جلوی این کار را بگیرد، پس به این شایعات توجه نکنید نه اهمیت دهید و نه خیلی دامن بزنید یک اقدامی است که انشاالله با درایت دانشجویان و خانواده آنها حل خواهد شد و ما همان طور که در مهر ماه کارهایمان را انجام دادیم کماکان به کارمان ادامه می دهیم و دانشگاه به روال عادی خود را می گیرد.

حجت‌الاسلام قلندری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ یاسوج نیز در این مراسم ضمن محکوم کردن و تسلیت شهادت مظلومانه نمازگزاران حرم شاهچراغ (ع) گفت؛ اداره اطلاعات و سپاه یک بیانیه دادند اگر دوستان هنوز مطالعه نکردند حتما بخوانند یک تحقیق کامل و تمام قد هست از وقایع اخیر، هر چه گفتنی هست آنجا آمده و خیلی راحت تبیین کرده این موضوع را، اینکه دشمن تمام قد ایستاده و زور آخرش را میزند تا جلوی حرکت عظیم انقلاب را بگیرد هیچکس شک و شبه ای ندارد.
حجت‌الاسلام قلندری ادامه داد؛ صحبت من جمله ی مقام معظم رهبری هست که پیام تسلیت دادند که تمام آحاد آماده بشوند از مسئولین، نیروهای امنیتی حافظان امنیت و تأثیر و تبلیغ تا آحاد مردم باید کلی واحده بشویم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان همچنین افزود؛ این انقلاب به فرموده مقام معظم رهبری یک درخت تناور است و ریشه اش را نمی توانند اینجوری بزنند.

وی ادامه داد؛ دو ابر قدرت آمریکا و روسیه نتوانستند، وقتی ما شعار نه غربی نه شرقی می دادیم همه می خندیدند، ولی امروز پر قدرت ایستادایم، همین جمله ی اخیری که غربی ها گفتند که ما پهباد دادیم به روسیه برای ما افتخار است، یک زمانی ابر قدرت بود حالا دارد از ما کمک نظامی می گیرد.

وی با اشاره به اینکه حجت بر همه ما تمام است افزود؛ اگر کسی در عرصه جهاد تبیین ورود نکند در پیشگاه خدا هیچ حجتی ندارد، هر کسی سر کلاس درس خودش دانشجویانی که ارق دینی و ارق انقلابی دارند باید پای کار بیایند.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه یاسوج گفت؛ این اتفاقات سخت تر از اتفاقات سال ۹۸ و سال ۸۸ نیست، عده ای به اسم تقلب ریختند در خیابان و عده ای برای مسائل اقتصادی ولی الان رسما نشان اسلام بود این خیلی واضح است، مشکلشان مسائل دینی است، مسئله ای که ما روی آن ایستاده ایم و روزهای اول هم به خاطر مظلوم نمایی که ایجاد شد به خاطر بحث حجاب خوب خیلی ها گفتند شاید نیروی انتظامی یک مقدار تند رفته است، آمدند اعتراض داشتند وگرنه دیگر مردم همراهی نمی کنند، چون می دانند قضیه گذشته دیگر فضا فضای تضاد با دین است، دیگر خودشان را کنار کشیدند، یک تعدادافرادی هستند که تکلیفشان با نظام مشخص است اینها عناد دارند با نظام و تعدادشان هم محدود است.

وی ادامه داد؛ فضای رسانه شما را فریب ندهد که یکی دوتا کلیپ و عکس می آید بیرون فکر می کنیم فضای کشور ملتهب است، مثلا در کل استان ما یک شهر آن هم یک نقطه فضایی ایجاد شود رسانه ایش بکنند بزرگش کنند برای اینکه باور کنید اتفاق خاصی دارد می‌افتد.
حجت‌الاسلام قلندری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در پایان این مراسم گفت؛ از همه عزیزانی که در تجمع محکوم کردن این حرکت تروریستی حضور پیدا کردند برای محکوم کردن و حمایت از نظام و اسلام و تجدید پیمانی که نسبت به نظام و رهبری و انقلابمان داریم از همه دوستان تشکر می کنم.

بنابراین گزارش در پایان این تجمع اعتراضی، بیانیه‌ای در محکومیت این حادثه قرائت شد.

انتهای پیام/