پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز پنج‌شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

یکی از عوامل شبکه تروریستی سعودی اینترنشنال در ایران بازداشت شد

روابط‌عمومی اداره‌کل اطلاعات استان فارس اعلام کرد: الهام افکاری یکی از عوامل اصلی شبکه تروریستی سعودی اینترنشنال در ایران حین فرار از مرز ‌توسط سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات دستگیر شد.

بازی کودکانه فرمانده انتظامی فارس با “آرتین” + عکس

فرمانده انتظامی استان فارس مانند یک دوست و همبازی “آرتین” بازمانده جنایت تروریستی چهارم آبان ۱۴۰۱ در حرم شاهچراغ (ع)، در کنار او نشست و با زبان کودکانه با وی سخن گفت و بازی کرد.

امام جمعه شیراز: دشمن قادر به فریب مردم با جوسازی رسانه‌ای نیست

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز گفت:‌ دشمنان احساس می کنند با یک جوسازی رسانه‌ای می‌توانند مردم را فریب دهند و حرکتی به نفع آن‌ها شکل بگیرد اما در عمل، قادر به این کار نیستند و ملت ایران همواره پای آرمان‌های انقلاب اسلامی ایستاده است.

معاون‌ استاندار فارس: باید از ابزار هنر برای تبیین حادثه شاهچراغ(ع) بهره گیری کرد

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار فارس با اعتقاد به اینکه هیچ عامل و ابزاری بهتر از هنر نمی‌تواند حادثه شاهچراغ(ع) را به تصویر بکشد،گفت:باید از این رویداد مهم معنوی که بر ما حادث شد و یک تهدید بود یک فرصت بسازیم.

افتتاح و آغاز ۲۹ پروژه شهرداری شیراز

پنجشنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱،آیین بهره برداری و آغاز عملیات اجرایی ۲۹ پروژعمرانی،فرهنگی،ورزشی،گردشگری،خدماتی و زیست محیطی شهرداری شیراز با ارزش ۱۹۵۰ میلیارد ریال برگزارشد.

آغاز “پویش لبخند مادری” در فارس

مدیرکل ستاد اجرایی فرمان امام (ره) فارس از آغاز پویش “لبخند مادری” با هدف تشویق به فرزندآوری، افزایش نرخ رشد جمعیت و حمایت از خانواده‌های دارای فرزند ۳ قلو و بیشتر که در سال ۱۴۰۱ متولد شده‌اند، در استان خبر داد.

دانش‌آموزان در فارس آموزش هنر می‌بینند

براساس مفاد تفاهمنامه‌ای که بین آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس امضا و مبادله شده است، دانش آموزان از دوره‌های آموزش هنر بهره مند خواهند شد.

استاندار فارس: تکمیل آزادراه شیراز – اصفهان نیازمند سه هزار میلیارد تومان اعتبار است

استاندار فارس گفت: برای تکمیل پروژه آزادراه شیراز – اصفهان نیازمند سه هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم.

دستگیری عوامل فعال یک کارگاه ساخت مواد منفجره در شیراز

رئیس کل دادگستری استان فارس اعلام کرد:در راستای صیانت از امنیت عمومی جامعه و با دستور قضایی عوامل دست اندرکار و فعال در یک کارگاه ساخت مواد منفجره در شیراز بازداشت شدند.

کارگاه نقاشی قرمز پررنگ در شیراز

کارگاه عملی نقاشی قرمز پر رنگ، یادمان شهدای حمله تروریستی پنجشنبه (۱۹ آبانماه ۱۴۰۱) در حرم شاهچراغ (ع) با حضور استاد حسن روح الامین در شیراز برگزار شد.

آغاز عملیات زیباسازی از ورودی جنوب شرقی شیراز

شهردار منطقه دو شیراز، از آغاز عملیات زیباسازی از ورودی جنوب شرقی این کلانشهر خبر داد.

اختصاص پاداش به مشترکین کم مصرف آب

مدیرعامل آبفا فارس از ابلاغ ضوابط طرح تشویقی شامل تخصیص پاداش کاهش مصرف به مشترکین کم مصرف خبر داد و خواستار همکاری مضاعف مردم استان در راستای گذر از تنش آبی در شهرهای دچار بحران شد.

 

 

پایان/ مهشید آردی