پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

داستان نمایشگاه‌ها در کهگیلویه و بویراحمد این‌بار با یک نمایشگاه بی‌مجوز در گچساران ادامه پیدا کرد تا سریال این آشفته‌بازار تکمیل شود.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، نمایشگاه‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد همواره با حاشیه‌هایی همراه بودند.
در جدیدترین مورد، در شهرستان گچساران و شهر دوگنبدان نمایشگاهی با عنوان “مبل” برگزار شده که بدون مجوز است!

نمایشگاهی که متولیان امر از آن بی‌اطلاع هستند و هیچ نهاد متولی برای آن مجوز صادر نکردند.
این نمایشگاه پرحاشیه در سالن بسیج برگزار شده اما معلوم نیست که آیا سپاه مجری این نمایشگاه است یا فقط سالنش را به مجری آن اجاره داده است.

آقای محرابی، رئیس اداره صنعت و معدن گچساران که متولی اصلی نمایشگاه‌هاست با ابراز بی‌اطلاعی از این نمایشگاه، گفته است که هیچ مجوزی نه در شهرستان و نه در استان برای این نمایشگاه صادر نشده است.

باقری، مدیرعامل شرکت نمایشگاه‌های دائمی کهگیلویه و بویراحمد نیز با ابراز بی‌اطلاعی از این نمایشگاه و مجوز آن گفته که ممکن است این مجوز از سوی دستگاه یا نهاد دیگری صادر شده باشد.

این تخلف در حالی است که دادستان مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد دستور ممنوعیت برگزاری هرگونه نمایشگاهی را تا اطلاع ثانوی را پیشتر صادر کرده بود و اداره‌کل صنعت و معدن نیز در مکاتبه‌ای این ممنوعیت را اعلام و رونوشت آن را به دفتر دادستانی مرکز استان نیز ارسال کرده است.

حال، سوال اساسی این است که در شرایطی که نمایشگاه‌های مصوب در تقویم نمایشگاهی این استان با چنین ممنوعیت و محدودیتی مواجه هستند، چگونه است که یک نمایشگاه بدون‌مجوز رسمی و آن هم در کالای لوکس “مبل” برگزار می‌شود؟

نکته دیگر اینکه در شرایطی که کشور درگیر نآرامی و اعتراضاتی است، چرا باید چنین فشاری را به کسبه و بازاریان شهرستان گچساران وارد شود و موجب نارضایتی آنان شد؟

همه ما می‌دانیم که برگزاری یک نمایشگاه، نیاز به مجوز و طی کردن روال اداری آن دارد اما می‌بینیم که این نمایشگاه خاص و لوکس بدون اطلاع متولیان و در شرایط کرونایی حتی بدون مجوز دانشگاه علوم پزشکی برگزار می‌شود؟

این بی‌اطلاعی مدیران و ادارات متولی درحالی است که مجری غیربومی این نمایشگاه، امروز مدعی شد که از جاهایی مجوز دارد اما آن را ارائه نکرد!

موضوعی که از اساس، بی‌معناست و مگر می‌شود قانون اختیار صدور مجوز برای نمایشگاه را به یک اداره داده باشد اما یک اداره یا نهاد دیگر برای آن مجوز صادر کند؟

آقایان مسئول ارشد و آقای معاون اقتصادی استاندار، شما باید پاسخگوی این بی‌نظمی‌ها و تخلفات باشید و به این آشفته‌بازار نمایشگاه‌ها، سامانی دهید.

انتهای پیام/بنام