پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز سه‌شنبه ۱ آذر ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

سامانه سهیم در فارس راه‌اندازی شد

مدیرکل ثبت احوال فارس از فعال شدن سامانه سهیم (هویت یکتای ملی ایرانیان) با رویکرد الکترونیکی کردن خدمات و کاهش مراجعات حضوری مردم در استان خبر داد.

آغاز رقابت‌های ورزشی دانش‌آموزان فارس در شیراز

مرحله استانی سی و نهمین دوره مسابقات ورزشی دانش‌آموزان دوره متوسطه دوم فارس در ۵ رشته و در گروه‌های دختران و پسران، در شیراز آغاز شد.

مراکز عرضه مستقیم کالا در فارس راه‌اندازی می‌شود

استاندار فارس، ایجاد مراکز عرضه مستقیم کالا را راهکاری برای کاهش قیمت‌ها دانست و از راه‌اندازی ۱۰۰ فروشگاه و مرکز عرضه مستقیم در فارس خبر داد.

استاندار فارس: ۲۲۰ کارخانه راکد استان در ماه‌های گذشته فعال شده است

استاندار فارس گفت: به منظور بهبود فضای کسب و کار، ۲۲۰ کارخانه راکد استان طی ماههای اخیر فعال شده است.

چرا خبری از جام‌جهانی در سیمای شهر شیراز نیست؟

برپایی رقابت‌های جام جهانی شور و هیجان خاصی را به کشورها و شهرها می‌آورد، رقابت بزرگی که هر چهار سال یکبار تکرار می‌شود و البته امسال در کشور ما در برخی شهرها، از این رقابت به عنوان یک فرصت برای ایجاد شادابی و شور و نشاط در شهرها استفاده کرده‌اند.

آیا مدیریت شهری شیراز می‌تواند جلوی تغییرکاربری باغات قصردشت را بگیرد؟

شیراز که روزگاری نه چندان دور به شهر باغات شهره بود اکنون تنها بخش کوچکی از این باغستان‌ها باقی مانده که آن هم از گزند تغییر کاربری دور نمانده و باید دید مدیریت شهری تازه نفس شیراز می‌تواند در مقابل تغییر کاربری این باغ‌های ایستادگی کند؟

فعالیت ۶۵گروه در رزمایش جهادگران فاطمی در شهرستان کازرون 

فرمانده سپاه شهرستان کازرون گفت: ۶۵ گروه جهادی به استعداد ۸۰۰ جهادگر در رزمایش جهادگران فاطمی ۲ در مناطق محروم این شهرستان فعالیت می‌کنند.

افزایش متقاضیان آموزش‌های کوتاه مدت جهاددانشگاهی در فارس

سرپرست معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان فارس از افزایش قابل توجه متقاضیان دوره‌های آموزشی کوتاه مدت این نهاد در پائیز امسال خبر داد.

وضعیت وخیم ۲۱ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس

طبق گزارش دانشگاه علوم پزشکی شیراز، هم اکنون ۱۸۹ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های فارس بستری هستند که ۲۱ نفر از آنان به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU بسر می‌برند.

۵۵ نفر از محرکان اصلی ناآرامی های اخیر در کازرون دستگیر شدند

فرمانده انتظامی شهرستان کازرون گفت: ۵۵ نفر از برهم زنندگان نظم و امنیت در ناآرامی اخیر این شهرستان دستگیر شدند.

۷۱ مجوز در حوزه کارآفرینی فارس صادر شد

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی فارس با بیان اینکه این استان از نظر صدور مجوزات حوزه کارآفرینی در کشور پیشرو است، گفت: ۵۷ مجوز ایجاد دفاتر مشاوره کارآفرینی ، ۴ مجوز شتاب‌ دهنده،۶ مجوز کافه کارآفرینی و ۴ مجوز فضای کاری مشترک در حوزه کارآفرینی فارس صادر شد.

طرح تولید پایدار گندم برای تامین ۱۳.۵ میلیون تن محصول اجرا می شود

مشاور معاون زراعت وزارت جهاد کشاورزی با تاکید بر اینکه طرح تولید پایدار گندم در فصل زراعی جاری کلید خورده،گفت: برنامه‌ریزی شده که بتوان در یک بازه حداکثر سه ساله به خودکفایی پایدار در این حوزه برسیم که در سال جاری تولید ۱۳.۵ میلیون تن هدفگذاری شده و سهم فارس تولید حداقل ۹ میلیون تن است.

 

 

پایان/ مهشید آردی