پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مدیر تنظیم بازار جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه آنالیز قیمت گوشت قرمز در دستور کار این سازمان قرار دارد، از نامه‌نگاری برای کاهش قیمت شکر در این استان خبر داد.

به گزارش ریواس از کهگیلویه و بویراحمد، قربان‌علی شعبانی امروز در نشست تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی این استان با تأکید بر ضرورت تأمین و توزیع به موقع اقلام خوراکی در بازار این استان اظهار کرد: با توجه به اینکه شرکت پشتیبانی امور دام این سازمان، متولی تأمین و توزیع گوشت قرمز است، عاملین باید از این شرکت برای خرید گوشت قرمز اقدام کنند.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: چنانچه عاملین برای واردات گوشت قرمز از سایر استان‌ها اقدام کنند، از سوی ناظرین و شرکت پشتیبانی امور دام شناسایی و به مراجع قضایی معرفی می‌شوند.

وی با بیان اینکه این موارد به مصوبه قانونی تبدیل شدند، افزود: همچنین مصوب شده سازمان صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی دستگاه‌های ذیربط از جمله مدیریت بازرسی جهاد کشاورزی نسبت به تدارک گشت مشترک به منظور بازرسی و نظارت بر بازار و واحدهای صنعتی اقدام کند.

آنالیز قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز/ تلاش برای کاهش قیمت شکر

شعبانی ادامه داد: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار، معاونت بهبود تولیدات دامی و اتحادیه صنف قصابان موظف شدند آنالیز قیمت تمام شده هر کیلوگرم گوشت قرمز (دام سبک و سنگین) را انجام دهد تا بر اساس آن قیمت نهایی برای مصرف کننده تعیین و ابلاغ شود.

مدیر تنظیم بازار سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد همچنین از ضرورت مکاتبه اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی با معاونت وزیر جهاد کشاوری و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی بازرگانی دولتی برای تعدیل و کاهش قیمت شکر با توجه به محرومیت این استان خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: قیمت شیر نیز با تعیین پارامترهایی چون بار میکروبی حداکثر هزار و ۴۴۰ تومان تعیین شد که کمیته نظارتی مشترک با هر گونه افزایش قیمت و تخلفی در این خصوص برخورد می‌کند.

شعبانی گفت: قیمت خرید شیر از سوی مراکز جمع‌آوری در دامدارای‌های سنتی هزار و ۲۲۰ و صنعتی‌ها هزار و ۲۳۰ تومان تعیین شد.

وی تأکید کرد: با همکاری مشترک ادارات متولی شاهد بازاری آرام همراه با تأمین اقلام مورد نیاز و عرضه آن‌ها با قیمت‌های مصوب به منظور رضایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خواهیم بود.

انتهای پیام/ک