پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز پنج‌شنبه ۲۹ دی ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

هوای جنوب و غرب فارس سه روز آینده بارانی است

اداره کل هواشناسی فارس با انتشار اطلاعیه سطح زرد نسبت به بارش خفیف باران و گاهی رگبار باران در روزهای جمعه ۳۰ دی و شنبه و یکشنبه (یکم و دوم بهمن) در جنوب، جنوب غربی و غرب استان همراه با احتمال رعد و برق هشدار داد.

محور جم – فیروزآباد از اول بهمن تا ۱۵ اسفند مسدود است

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس گفت: محور جم – فیروزآباد از ابتدای بهمن تا ۱۵ اسفند امسال به منظور عملیات اجرایی تثبیت، روکش آسفالت و لکه گیری مسدود خواهد شد.

قاتل زنجیره‌ای فیروزآباد و شیراز در استان کرمان دستگیر شد

فرمانده انتظامی استان فارس گفت: فردی که چهار شهروند را در شهرستان های فیروزآباد و شیراز به قتل رسانده بود در فهرج استان کرمان شناسایی و دستگیر شد.

پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه انتقال آب از سد درودزن به خرامه

نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس شورای اسلامی از پیشرفت ۳۰ درصدی پروژه احداث خط انتقال آب شرب و صنعتی از سد درودزن به شهرستان خرامه خبر داد.

شهرک تخصصی صنفی در شیراز راه‌اندازی می‌شود

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از موافقت با مجتمع اقتصادی امداد برای ایجاد شهرک تخصصی صنفی در اراضی حدود ۱۰۰هکتار در شیراز خبر داد.

سکونت ۱۳ هزار خانوار در اطراف کلانشهر شیراز

استاندار فارس گفت: بر اساس گزارش دستگاه‌های مسئول، ۱۳ هزار خانوار در اطراف کلانشهر شیراز و خارج از طرح هادی روستایی سکونت دارند که زمینه بازگشت آنها به روستاها باید فراهم شود.

اولین رهاسازی حق آبه تالاب‌های پایین دست سد درود زن

اولین مرحله از رهاسازی حق‌آبه تالاب‌های پایین‌دستی سد درودزن، با حضور جمعی از مسئولان و فعالان زیست محیطی در استان فارس، انجام شد.

افزایش تعداد روزهای ناسالم در شیراز

براساس اعلام مدیرکل حفاظت محیط زیست استان فارس، اگرچه شیراز به نسبت سایر کلانشهرهای ایران، هوایی پاک دارد، اما تعداد روزهای با هوای ناسالم برای همه گروه‌های سنی طی حدود ۱۰ ماه گذشته از سال ۱۴۰۱ نسبت به سال گذشته برای شیراز بیش از ۴ برابر شده که این یک هشدار جدیست.

انبار لوازم خانگی قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شیراز کشف شد

فرمانده حوزه بسیج اصناف و بازاریان سپاه ثارالله(ع) شیراز گفت: انبار احتکار لوازم خانگی قاچاق به ارزش ۵۰ میلیارد ریال در شیراز کشف و پلمب شد.

ویدئو / «مارگون» آبشاری با شهرت جهانی

آبشار مارگون در روستای مارگونِ شهرستان سپیدان در استان فارس، را یکی از زیباترین آبشارهای کشور می‌نامند. آبشاری با حدود هشتاد متر ارتفاع و ۹۰ متر پهنا که به دلیل ویژگی‌های طبیعی و زیگونگی ارزشمندش، یک منطقه حفاظت شده نیز محسوب می‌شود، حتی به گفتۀ برخی محققان، دامنۀ شهرتش از مرزهای کشور هم عبور کرده است. در این گزارش ویدئویی دقایقی از آبشار یخ زدۀ مارگون را که قندیل‌های یخ‌زده‌اش به زیبایی‌های آن اضافه می‌کند، مشاهده می‌کنید.

رها سازی ۳۰ میلیون متر مکعب حقابه در مسیر بختگان +فیلم

با رها شدن ۳۰ میلیون متر مکعب آب از سد درود زن، بخشی از حقابه ۱۰۰ میلیون متر مکعب آب بزودی به تالاب می‌رسد و کام این دریاچه اندکی تر می‌شود.

 

 

پایان/ مهشید آردی