پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

با تلاش مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد و همکاری اعضای کمیسیون دائمی شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور، جمعیت هلال احمر شهرستان لنده شروع به کار خواهد کرد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور و با تلاش و تاکیدات مکرر مدیرعامل این جمعیت و همکاری و تفقد اعضای این کمیسیون مجوز راه اندازی جمعیت هلال احمر شهرستان لنده و فعالیت آن در سطح شعبه صادر گردید .

در جلسه بعد از ظهر دوشنبه ۳ بهمن ۱۴۰۱ کمیسیون دائمی شورای عالی جمعیت هلال احمر کشور مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد که به عنوان مهمان ویدیوی حضور داشت و در یکی از بندهای دستور کار جلسه با موضوع ارتقاء سطح فعالیت پایگاه امداد و نجات شهری لنده به نمایندگی ، گزارش کاملی از ظرفیت ها و نیازهای این شهرستان و عملکرد جمعیت هلال احمر در چندین سال گذشته در این حوزه ارائه داد و با تلاش های بسیار و رایزنی مکرر و تشریح مطالبات مردمی و پیگیری های نماینده مردم شهرستان های کهگیلویه ،چرام ،بهمئی، لنده و سوق در مجلس شورای اسلامی ، اعضای این کمیسیون را نسبت به صدور مجوز فعالیت این پایگاه امداد ونجات درسطح شعبه و تبدیل وارتقای آن به جمعیت هلال احمر شهرستان لنده متقاعد نمود و موفق به کسب مجوز شروع به کار جمعیت هلال احمر شهرستان لنده در آینده نزدیک شد .

فلاحی دوست مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان کهگیلویه و بویراحمد در این خصوص بیان داشت : تجربه ما در فعالیت جمعیت هلال احمر شهرستان های چرام، باشت بهمئی و اخیراً در شهرستان مارگون به عنوان شعبه و نیازهای جدی این مناطق به خدمات امدادی که با توجه به توپوگرافی جغرافیایی و شرایط اقلیمی هر کدام نوعی متفاوت از فعالیت‌ها را می طلبد و در راستای رساندن برکات و خدمات نظام جمهوری اسلامی ایران به دورترین و محروم ترین مناطق با هدف امید بخشی و فعال نمودن اقشار مختلف مردم به خصوص جوانان در مسائل اجتماعی ،فرهنگی و امدادی بر آن شدیم تا با پیگیری های مکرر و چانه زنی با عزیزان در ساختمان صلح نظر مثبت آن ها را در خصوص تبدیل و ارتقای پایگاه امداد و نجات شهر لنده به جمعیت هلال احمر شهرستان لنده جلب کنیم که الحمدالله با بذل محبت و توجه اعضای کمیسیون دائمی شورای عالی جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران این مهم صورت پذیرفت و در آینده‌ای نزدیک به انجام مراحل قانونی و رعایت شیوه نامه لازم شاهد فعالیت‌های رسمی این جمعیت در شهرستان لنده خواهیم بود .

فلاحی دوست افزود در یک ماه گذشته از شروع به کار جمعیت هلال احمر شهرستان مارگون نیز شاهد رضایت عمومی مردم شریف این منطقه از خدمات امدادی ارائه شده بوده ایم و در این مدت کم عملیات های امداد ونجات مهمی در این شعبه به وقوع پیوسته که اهمیت وجود این مرکز را در این منطقه نشان می دهد .

لازم به ذکر است شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد واقع است. مرکز این شهرستان شهر لنده است. جمعیت آن طبق آخرین سرشماری اعلام شده در ۲۳ اسفند ۱۳۹۵، ۲۱٫۸۱۲ نفر بوده‌است. لنده در ۳۰ کیلومتری شمال باختری دهدشت قرار دارد و رودخانهٔ مارون از جنوب و رودخانه جن از شرق آن می‌گذرند. کوه سیاه (۳۰۸۰ متر) و کوه سفید(۳۱۰۰) دو کوه مهمی هستند که در ۴۰ کیلومتری شهر لنده واقع شده‌اند .این شهرستان در شهریور ۱۳۹۱ از شهرستان کهگیلویه جدا شده و مساحتی قریب ۵۴۴ کیلومتر مربع با آب‌وهوای میانگین دمای سالانه, ۲۹ درجهٔ سانتی‌گراد دارد ومردم این منطقه از ایل طیبی گرمسیر هستند و به زبان لری کهگیلویه تکلم می‌کنند.

جمعیت هلال احمر قریب ۷ سال گذشته خدمات متنوع و بیشماری را به عنوان پایگاه امداد و نجات شهری در شهرستان لنده به مردم شریف و عزیز این منطقه ارائه داده است.