پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

معاون آموزشی آموزش و پرورش منطقه چاروسا به همراه معاون پژوهش،برنامه ریزی و کارشناس آموزش از آزمون پیشرفت تحصیلی ژیوار در دبیرستان پروین اعتصامی قلعه رئیسی بازدید کردند .

به گزارش ریواس جنوب، محمد حسین جلال فر در حاشیه برگزاری این آزمون در دبیرستان پروین اعتصامی درباره اهمیت و تاثیر این آزمون ها گفت: آزمون‌های پیشرفت تحصیلی به‌عنوان جزء جدانشدنی فرایند آموزش و یادگیری محسوب می‌شود که هدف آن کشف مشکلات آموزش و یادگیری و برنامه‌ریزی برای رفع این مشکلات است.”
وی همچنین بیان کرد که آزمون‌های پیشرفت تحصیلی می‌تواند به‌عنوان عامل مؤثر در تشخیص شیوه‌ی صحیح تدریس و کمک به ارتقا و اعتلای آن ،و همچنین یاری‌رسان معلمان و مربیان باشد. بر اساس نتایج حاصله از آزمون پیشرفت تحصیلی می‌توان در انتخاب معلمان کارآمد و شیوه‌ی تدریس مؤثر تصمیم‌گیری نمود.

جلال فر گفت:دانش‌آموزان با بررسی نتایج این آزمون‌ها می‌توانند به نقاط ضعف و قوت خود آگاهی پیدا نموده و درصدد رفع یا تقویت آن نقاط باشند. والدین نیز می‌توانند با آگاهی از نتایج این آزمون‌ها در جهت رفع مشکلات آموزشی فرزندانشان یاری‌رسان باشند و شرایط را برای یادگیری بهتر آنان فراهم کنند.

معلمان نیز می‌توانند با استفاده از نتایج این آزمون‌ها برنامه‌ی درسی جدیدی تدوین کنند تا بتوانند مشکلات آموزشی خود را بهبود بخشند و برنامه و شیوه‌ی درسی جدیدی تدوین کنند.
جلال فر در پایان تصریح کرد که آزمون پیشرفت تحصیلی ژیوار در مدارس متوسطه اول و دوم منطقه برگزار می شود و مجوز برگزاری این آزمون ها در بخشنامه‌های ارسالی از اداره کل به مناطق اعلام شده و به صورت کاملا اختیاری و در سه مرحله تا پایان سال تحصیلی در مدارس متوسطه اول و دوم منطقه برگزار می شود.هزینه سه مرحله آزمون، بیست وشش هزار تومان می باشد که توسط مدیر آموزشگاه از دانش آموز اخذ و به حساب موسسه ژیوار واریز گردید.

عصرزاگرس