پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز پنج‌شنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۱ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

وقوع حریق در کوه‌چنار/ پرونده قضایی تشکیل شد

به دنبال وقوع حریق در یکی از مراکز خرید شهرستان کوه‌چنار در استان فارس، دادستان این حوزه قضایی، دستور تشکیل پرونده و رسیدگی دقیق به آن را صادر کرد.

افزایش ۲۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی/ تغییر دیدگاه‌ها نسبت به منطقه یک شیراز

شهردار منطقه یک شیراز، با اشاره به اینکه، نگاه برخوردار به این منطقه در گذشته یک آسیب بود، از تغییر این دیدگاه، افزایش ۲۰۰ درصدی اعتبارات عمرانی و اجرایی شدن اقدامات جدید طی سال آینده به محدوده تحت مدیریت این منطقه خبر داد.

اعتبارات نفت و گاز فارس ۲ برابر شد

نماینده داراب و زرین‌دشت در مجلس شورای اسلامی از افزایش دوبرابری اعتبارات سهم سه درصد نفت و گاز استان فارس در قانون بودجه سال ۱۴۰۲ خبر داد.

حمایت فارس از گسترش فعالیت‌های استارتاپی

معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس با اعلام آمادگی استان برای پیشروی در برگزاری رویدادهای فناورانه در کشور، خاطرنشان کرد: با ورود به حوزه استارتاپ‌ها، در جذب گردشگر و جلب سرمایه موفق تر خواهیم بود.

برقراری پرواز جدید در مسیر شیراز – نجف

مدیرکل فرودگاه‌های فارس گفت: یک خط پروازی جدید در مسیر شیراز – نجف و بالعکس برقرار شد.

بانوی تکواندوکار فسایی، ۲ نشان طلا آسیا و اقیانوسیه ناشنوایان کسب کرد

مریم خدابنده تکواندوکار اهل شهرستان فسا از توابع استان فارس در رقابت های تکواندو قهرمانی آسیا و اقیانوسیه که در قرقیزستان در حال برگزاری است در بخش پومسه تیمی و انفرادی ۲ نشان طلا کسب کرد و افتخاری دیگر برای فارس و کشور به دست آورد.

ایجاد پنجره واحد برای تسهیل صدور پروانه ساخت در شیراز

استاندار فارس با اشاره به اینکه برای صدور پروانه ساخت، باید از ۳۴ دستگاه اجرایی استعلام اخذ شود، گفت: مقرر شد تا شهرداری و شورای اسلامی شهر شیراز، پنجره واحد برای تسهیل در این امر ایجاد کنند.

خطر مسمومیت به دلیل مصرف سنگ نمک و نمک دریا

به گفته معاون درمان و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز، سنگ نمک و نمک دریا دارای انواع ناخالصی از جمله فلزات سنگین مانند سرب بوده و خطر سرطان زایی آنها اثبات شده است.

شور و حال جوانان و آیین سمنو پزان در شیراز +فیلم

پخت سمنو که در زبان محلی شیراز به آن سمنی گفته می‌شود از سنت های دیرینه شیرازی هاست که همه ساله در اسفند ماه و در روزهای پایانی سال برگزار می شود.

 

 

پایان/ مهشید آردی