پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

در زیر، عناوین مهمترین اخبار امروز سه‌شنبه ١ فروردین‌ماه ١۴٠٢ با توضیح کوتاهی از خبر آمده است:

برای جزئیات بیشتر از هر خبر، می‌توانید بر روی عنوان خبر کلیک کنید.

آیین تحویل سال نو در حرم شاهچراغ(ع) و حافظیه برگزار شد

مراسم تحویل سال ۱۴۰۲ هجری شمسی ساعت ۵۴ دقیقه و ۲۸ ثانیه روز سه شنبه یکم فروردین ماه در حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ (ع) و مجموعه فرهنگی تاریخی حافظیه برگزار شد

باران بهاری چند منطقه فارس را فرا گرفت

اداره کل هواشناسی فارس اعلام کرد: در بارندگی کنونی که از یکم فروردین ماه آغاز شد چند منطقه فارس را فرا گرفت.

رخدادهای فرهنگ و هنر فارس در سالی که گذشت

نام فارس همیشه تاریخ با فرهنگ و ادب و هنر گره خورده است؛ عرصه‌ای که در پیوندش با جایگاهی که این استان در زمینه دین و مذهب داشته، بسترساز رخدادهای متعدد و رشد و بالندگی چهره‌های بلندآوازه و آثاری فاخر، بوده است.

اسکان ۲۲۶ هزار نفرروز مسافر نوروزی در فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: از ابتدای اسکان تا صبح اول فروردین بیش از ۸۰هزار و ششصد نفر در قالب ۲۳ هزارخانواده و در مجموع نزدیک به ۲۲۶ هزار نفرروز در مدارس و اماکن وابسته به آموزش و پرورش فارس اسکان داده شده اند.

دانشگاه شیرازرتبۀ اول کشور در نظام رتبه‌بندی نیچرایندکس را کسب کرد

بنا به آخرین نتایج نظام رتبه‌بندی نیچر ایندکس که براساس مقالات منتشرشده در مجلات معتبر بین‌المللی، مربوط به بازۀ زمانی دسامبر۲۰۲۱ تا نوامبر ۲۰۲۲ اعلام شده است؛ دانشگاه شیراز صدرنشین دانشگاه‌های کشور شد.

مصالحه ۷۲ درصدی پرونده‌های ارجاعی به کلانتری‌های فارس

معاون فرهنگی و اجتماعی فرماندهی انتظامی فارس گفت: سال گذشته حدود ۷۲ درصد پرونده‌های ارجاعی به دوایر مشاوره و مددکاری کلانتری‌های فارس به مصالحه ختم شد.

وضعیت آماری کرونا در فارس

دانشگاه علوم پزشکی شیراز، با اعلام آخرین وضعیت آماری شیوع کرونا در استان فارس، یادآوری کرد که هم اکنون ۲۲۹ بیمار مثبت کرونا یا دارای علائم مشکوک این بیماری در بیمارستان‌های این استان بستری هستند.

آغاز سال ۱۴۰۲ با رؤیت هلال ماه رمضان و مقارنه ۲ جرم‌ آسمانی/حضور ارباب حلقه‌ها در کنار ماه کامل

ساعت ۱۴۰۲ در حالی آغاز می‌شود که در روز ۴ فروردین می‌توان هلال ماه رمضان را در کنار سیاره زهره، درخشان‌ترین جرم آسمانی بعد از خورشید و ماه، مشاهده کرد.

شهرستان قرآنی استهبان با آبشارهای طبیعی کم نظیر و بزرگترین انجیرستان‌های دیم جهان

استهبان شهری است که در ۱۷۵ کیلومتری شیراز و در شرق استان فارس قرار دارد که با جاذبه های طبیعی و تاریخی زیبایش همراه با کوهای سر سبز و بلندش به یکی از شهرهای دیدنی فارس شهرت یافته است. استهبان را شهرستان قرآنی فارس نامیده اند.

 

پایان/ مهشید آردی