پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مقامات صدا و سیمای کشور از تاسیس یک شبکه خبر دیگر از تلویزیون خبر دادند!

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، صدا و سیمای کشور با بودجه‌های هزاران میلیارد تومانی و انحصار در امتیاز تلویزیونی بدون رقیب در کشور تاکنون نتوانسته است مخاطبان مورد انتظار را جذب کند به طوری که یک شبکه خارجی همانند بی‌بی‌سی که کمتر از چند ساعت برنامه زنده دارد در مقابل صدا و سیمای ایران با صدها شبکه تصویری و صوتی موفق‌تر عمل می‌کند.

حالا در تصمیمی عجیب مسئولان صدا و سیما، یک شبکه خبر دیگر راه انداختند و اسم آن را شبکه خبر ۲ نامیدند! تفاوت عمده این شبکه تلویزیونی در رنگ لگوی آن است که از نارنجی به فیروزه‌ای تبدیل شده است!

 

تصمیمی که می‌توان گفت متولیان صدا و سیما پول اضافه آوردند و برای خرج آن ناچار به احداث یک شبکه تلویزیونی دیگر شدند!

به نظر می‌رسد که رویکرد مقامات تلویزیون دولتی ایران یک رویکرد کمی است و کیفیت فدای کمیت شده است! در سالیان اخیر بسیاری از چهره‌های محبوب و موثر در تلویزیون به دلایل درست و غلط کنار گذاشته شدند و گویا کسی به فکر جذب مخاطب در این رسانه انحصاری و عریض و طویل با بودجه‌های کلان نیست و همین‌طور شبکه اضافه می‌کنند.

این در حالی است که با یک مدیریت دلسوزانه و به روز می‌توان آشتی ملی برقرار کرد و با تجمیع شبکه‌های تلویزیونی و محدود کردن آن‌ها در کنار باز شدن سیاست‌ها در تولید برنامه‌های جذاب و مورد انتظار افکار عمومی، به فکر ساخت و اجرای برنامه‌های باکیفیت و‌ جذب مخاطب بود.

همان‌گونه که از نام رسانه ملی بر می‌آید انتظار می‌رود رویکردی ملی با حفظ منافع ملی بر این رسانه حاکم شود و باید بترسیم از روزی که قاطبه مردم مطمین شوند که رسانه ملی ما رسانه اصولگرایان است و منافع یک جناح خاص برای این رسانه که از خزانه مسلمین روزگار می‌گذراند مهم است و منافع عمومی مردم و کشور اهمیتی برای گردانندگان آن ندارد؛ آری باید بترسیم و تا دیر نشده کاری کنیم.

انتهای پیام/ بنام