پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

به گزارش ریواس جنوب نقل از-ایرنا-نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد و امام جمعه یاسوج گفت: موکب داری برای امام حسین (ع) قرارگاه فرهنگی و اجتماعی و یکی از جلوه‌های باشکوه مدیریت مردمی و اوج مودت و محبت به اهل بیت علیهم السلام و امام حسین (ع) هستند.

 

به گزارش ریواس جنوب نقل از ایرنا، آیت ‌الله سید نصیر حسینی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته یاسوج برنامه موکب‌داری در ایران را بسیار ارزشمند دانست و اظهار کرد: حضور موکب داران ایرانی تنها با هدف مشارکت در فیض میزبانی از زائران اربعین حسینی است.

 

حسینی از موکب داران استان و مسولان حامی آنها تشکر و تاکید کرد: با برنامه ریزی دقیق و الگوبرداری از موکب های موفق، خدمات بهتر و اثرگذاری را در سال های آینده شاهد خواهیم بود.

 

مردم عراق و در شهرهای مختلف نجف، کربلا، سامرا و کاظمین از زوار امام حسین ع کشورمان پذیرایی و استتقبال کردند که باید از ملت و حکومت این کشور قدردانی کرد.

 

وی یادآور شد: جامعه ای که حلال و حرام را درک نکند ماندگار نخواهد بود بنابراین از مردم درخواست داریم به این مسئله مهم با دید بازتری نگاه کرده تا بتوانند زندگی بابرکت تر و بهتری داشته باشند.

 

امام جمعه یاسوج هشدار داد: آلودگی های اقتصادی و لقمه های شبهه ناک ریشه اخلاق اسلامی را می خشکاند و محور معاملات مومنان باید توجه به حلال و حرام و به دور از لقمه شبه ناک باشد.

 

نماینده ولی فقیه با اشاره به قیام جمعه خونین۱۷ شهریور سال ۵۷ در میدان ژاله تهران، گفت: در آن روز رژیم ۵۰۰ نفر را شهید و سه هزار نفر را زخمی کرد و در این روز بیش از ۲ میلیون روحانی نیز به نشانه اعتراض تجمع کردند.

 

حسینی یادآور شد: در این تاریخ مزدوران رژیم پهلوی مردم بی دفاع را به گلوله بستند و صدها نفر را به خاک و خون کشیدند و این جنایات در تاریخ ثبت و مقدمه‌ای برای پیروزی انقلای اسلامی شد.