پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بیماران نیازمند خدمات سونوگرافی در دهدشت با معضل بزرگ نوبت دهی دست و پنجه نرم می کنند معضلی که البته معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قول رفع این معضل را در بازه زمانی نه چندان دور داد.

به گزارش ریواس جنوب؛ بیماران نیازمند خدمات سونوگرافی در شهرستان کهگیلویه و شهرستان های اطراف معضلی به نام نوبت دهی دارند به طوری که برای دریافت یک نوبت سونوگرافی باید از دقایق اولیه بامداد تا صبح در صف بایستند.

این بیماران علاوه بر اینکه باید از اطراف به دهدشت، مرکز شهرستان کهگیلویه، بیایند بایستی ساعت ها در نیمه شب هم به صورت حضوری در صحنه بمانند تا شاید موفق به دریافت نوبت شوند.

خبرنگار ریواس جنوب در همین باره با معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج صحبت کرده است که محمود شهامت با تایید وجود این مشکل مردم قول داد تا در بازه زمانی سه تا چهار هفته آتی با استفاده از یک نرم افزار نوبت دهی جدید این معضل در آن شهرستان برای همه خدمات نوبت دهی مراکز درمانی رفع شود.

گزارشات مردمی حکایت از مسأله ی دیگری در همین زمینه داشت و آن اینکه گفته می شود مراکز سونوگرافی سقف بیمه ای تعریف کردند و از هر نوع بیمه تنها چند بیمار پذیرش می شوند گزارشی که از سوی نجاتی مدیر کلینیک درمانی امام سجاد(ع) رد شده است.

نجاتی به خبرنگار ریواس جنوب گفته است طبیعتا سقف پذیرش وجود دارد اما برای ما مهم نیست تعداد پذیرش شده چه نوع بیمه ای دارند.

محمود شهامت، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی هم با تایید حرف‌های آقای نجاتی گفته که محدودیت پذیرش بیمار به دلیل نوع بیمه منطقی نیست و طبق گزارشاتی که از کلینیک دهدشت گرفتم در یک روز ممکن است نصف بیماران یک بیمه خاص را داشته باشند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

به هر حال علاوه بر بحث نوبت دهی توزیع مراکز سونوگرافی در مناطق مختلف کهگیلویه بزرگ ناموزون است و شایسته نیست مردم برای یک سونوگرافی از نقاط دوردستی مثل لیکک، لنده، دیشموک، قلعه رئیسی و… به دهدشت سفر کنند.