پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ریواس جنوب/حسین کریمی- فعال سیاسی و فرهنگی شهرستان بهمئی

حاج سید علی‌محمد بزرگواری هفته قبل در آئین استقال باشکوه مردم غیور بهمیی به موضوع مهمی اشاره کرد که از سوی برخی نامزدها مورد سو استفاد و تحریف قرار گرفت.

آقای بزرگواری در اجتماع هواداران خود گفته بود که مجلس به افراد متخصص علمی و جوان نیاز دارد که با عضویت در کمیسیون‌های مهم بتوانند برای مردم حوزه انتخابیه موثر باشند و گویا سخنان ایشان برخی نامزدها را براشفته کرد و در رسانه ها به آن واکنش نشان داده اند.

اما به واقع سخنان آقای بزرگواری چه بوده است که برخی ها تاب نیاورده اند.

استقبال بی‌نظیر مردم فهیم و غیور شهرستان بهمئی از حجت‌الاسلام بزرگواری لرزه بر اندام همه نامزدهای انتخابات در کهگیلویه بزرگ انداخته و دلیل اصلی برآشفتن آنها و واکنش تند به سخنان بزرگواری همین اجتماع باشکوه مردم و استقبال از او بوده است.

با نگاهی به گذشته لازم است یاداوری کنیم که بزرگواری در روزهایی که در اوج قدرت و محبوبیت بود به مردم وعده داده بود که میدان رقابت را برای حضور افراد جدید و جوان و کاربلد خالی میکنم در صورتی که دیگر نمایندگان و چهره های قدیمی و نام اشنا ی تکراری کاندیدا نشوند
اقای بزرگواری به این وعده خود عمل کرد و در اوج محبوبیت و رای اوری بالا نامزد انتخابات نشد اما رقبای او با دیدن میدان خالی هوس قدرت کردند و با نادیده گرفتن این وعده ارزشمند در انتخابات نامزد شده اند و بدون حضور بزرگواری وارد مجلس شده اند.

بنابراین بزرگواری در جمع هواداران خود در بهمیی بدون از اشاره به نام نامزد خاصی گفته بود که بهتر بود شرایط را برای ورود و حضور جوانان متعهد و متخصص خالی میکردیم تا این افراد در کمیسیون های مهم و تخصصی همچون بودجه عضو شوند ولی از آنجا که گویا چهره های قدیمی قصد میدان دادن به جوانان را نداشته اند و اقدام به پیش ثبت نام کرده اند لذا وارد صحنه انتخابات شده ام.

بعد از صحبت ها بزرگواری در جمع مردم بهمیی در یکی از رسانها این مطالب به عنوان نقدی بر اظهارات بزرگواری منتشر شد.

مطالبی مطرح شد که به صورت مختصر به آن نقد مذکور پاسخ میدهم
نکته اول انکه چرا برخی نامزدها این مطلب را به خودشان گرفته اند در حالی که صحبت اقای بزرگواری یک صحبت کلی بوده است.

نکته دوم اینکه ، دقیقا اقای هاشمی پور از کدام محبوبیت حرف میزند؟

در دور دوم نامزدی اقای هاشمی با ریزش شدید آرا شکست سنگینی را از رقیب خود متحمل شد و تنها نماینده تک دوره حوزه انتخابیه کهگیلویه شد
این ریزش آرا و شکست در انتخابات نشان از عملکرد ضعیف هاشمی پور دارد به طوری که بسیاری از لیدرها و هواداران او با ناامیدی از وعده های بی اساس وی در دور دوم به او رای نداده اند و عنوان نماینده تک دوره را برای عدل هاشمی رقم زدند.

این در حالیست که اقای بزرگواری در دور دوم حدود بیست هزار رای بیشتر از دور اول کسب کرده است ،همگان میدانند که در دور دوم عملکرد یک نماینده اورا به مجلس میبرد.

نکته دیگر این است که هر نماینده در مجلس بلاخره عضو یک کمیسیون میشود اما مهم این است که اولا در کمیسیونهای مهم و حیاتی عضو شوند و دوم اینکه دران کمیسیون عملکرد قابل قبولی داشته باشند که از این حیث عملکرد بزرگواری در کمیسیون کشاورزی از دیگر رقبای دیرینه خود در تمام ادوار بهتر و موفق تر بوده است.


آقای عدل هاشمی در چهار سال نمایندگی مردم و عضویت در کمیسیون انرژی اکنون به مردم گزارش دهد که بجز کارها و پروژه هایی که مجوز انها و عملیات اجرایی انها در دوره بزرگواری شروع و یا تکمیل شده دیگر چه کارهایی برای مردم در حوزه کمیسیون تخصصی اش انجام داده است.