پایگاه خبری-تحلیلی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

بخشدار لوداب از وجود ۱۰ مدرسه کپری، ۴۶ مدرسه بدون وسایل ایمن گرمایشی، ۳۵ مدرسه فاقد سرویس بهداشتی و ۱۴۳ مدرسه فاقد کامپیوتر و پرینتر در این منطقه خبر داد.

به گزارش ریواس جنوب از یاسوج، کورش بی‌نیاز در گفت‌وگو با ایلنا گفت: بخش لوداب دارای ۱۴۵ مدرسه از جمله ۱۱۲ مدرسه ابتدایی، ۱۸ مدرسه متوسطه اول و ۱۵ مدرسه متوسطه دوم و دارای ۲ هزار و ۵۰۰ دانش آموز است.

وی با بیان اینکه از ۱۴۵ مدرسه بخش لوداب در استان کهگیلویه و بویراحمد، تعداد ۱۰ مدرسه کپری هستند و نیاز به مدرسه پیش ساخته داریم، اظهار داشت: فقط ۲ مدرسه در بخش لوداب تجهیزات کامپیوتر و پرینتر دارند و بقیه مدارس ابتدایی بخش فاقد کامپیوتر و پرینتر هستند.

بخشدار لوداب در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه تعداد ۴۵ مدرسه فاقد پکیج گرمایشی و ایمنی لازم هستند و از بخاری برقی استفاده می‌شود.، خاطرنشان کرد: با همت اداره کل نوسازی مدارس، یک مدرسه یک کلاسه در چشمه جفته و یک مدرسه سه کلاسه در روستای مورنا به بهره برداری می‌رسد، دو مدرسه در اشکفت سیاه و مله آبگیر نیز در حال ساخت هستند.

بی نیاز گفت: بخش لوداب در حوزه مدارس مشکلات زیادی دارند، ۱۲ مدرسه نیاز به محوطه کشی دارد، ۱۸ مدرسه نیاز به آسفالت دارد، شش مدرسه نیاز به ایزوگام دارد، ۴۰۰ متر موکت در نمازخانه‌ها نیاز دارند، ۴۵ مدرسه فاقد سیستم گرمایشی و ایمنی هستند، به تعمیرات کارگاهی کاردانش و فنی و حرفه‌ای نیاز داریم، کیت‌های آموزشی ابتدایی و متوسطه برای دروس مختلف، وسایل ورزشی از جمله نیازمندی‌های مدارس بخش لوداب است.

وی افزود: ۳۵ مدرسه فاقد سرویس بهداشتی و نیازمند تانکر آب هستند و ۱۸ مدرسه اجاره‌ای داریم که مشکلات خاص خود را دارد. ۳۵ میز معلم، ۳۰ تخته وایت برد، میز و صندلی دانش آموزان نیز نیاز داریم.

بخشدار لوداب گفت: سال گذشته فرمانده سپاه استان قول دادند که از طریق قرارگاه سازندگی مشکل مدارس حل شود ولی به هردلیلی یا به خاطر نبود بودجه، معضل سرویس‌های بهداشتی مدارس حل نشده است.

بی نیاز گفت: از مسئولین استان تقاضا داریم در راستای پیشرفت علم و با توجه به نیاز امروز دانش آموزان بخش لوداب، سیستم‌های الکترونیکی، هوشمند و تجهیزات میز و نیمکت، پکیج های گرمایشی برای مدارس در نظر بگیرند.

بخش لوداب از بخش‌های تحت مدیریت فرمانداری شهرستان بویراحمد بوده که با یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد کمتر از ۱۰۰ کیلومتر فاصله دارد.