پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

ظهر امروز، خبری مبنی بر آماده‌سازی یک تصنیف از سوی استاد محبوب آواز ایران در وصف آیت‌الله هاشمی رفسنجانی بر روی خروجی تعدادی از رسانه‌ها قرار گرفت.

 

به گزارش ریواس، یکی از رسانه‌های مجازی، در حالی این خبر را منتشر کرده که با تعجب بسیاری از کاربران اجتماعی مواجه است.

سایت تدبیر ۲۴ با اعلام این خبر، مدعی شد: استاد محمدرضا شجریان در حال آماده‌سازی یک تصنیف باشکوه با مضمون و محتوایی درباره خدمات و تلاش‌های آیت‌الله هاشمی رفسنجانی است.

بر پایه‌ی گزارش این پایگاه خبری، استاد شجریان بعد از دریافت این پیشنهاد ابتدا با فروتنی، نداشتن شرایط مناسب برای خواندن آواز و مشکلات کهولت سن برای حنجره را بهانه‌ای برای نپذیرفتن این پیشنهاد قرار داده اما در ادامه و با توضیح اهمیت این موضوع و اختصاص بودجه‌‌ای در شأن استاد آواز ایران، این پیشنهاد در دستور بررسی و برنامه ریزی برای تهیه ترانه مناسب و یک تصنیف باشکوه، توسط ایشان و با مضمون خدمات آیت‌الله هاشمی رفسنجانی از جمله تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی، قرار گرفت.

پایگاه خبری تدبیر ۲۴ مدعی شد که این اثر هم اکنون در مرحله آهنگ‌سازی و تعیین ملودی مناسب توسط گروه هنری استاد محمدرضا شجریان که متشکل از هنرمندان شاخص و چهره‌های برگزیده این موسیقی کشور است، قرار دارد.

به گزارش ریواس، اما ساعاتی پس از انتشار این خبر، باشگاه خبرنگاران دانشجویی ایران، این خبر را دروغ محض دانست و در گفتگویی با معاون فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی، از قول وی نسبت به انتشار این اخبار کذب در جامعه، اظهار تأسف و تعجب کرد.

دکتر طه هاشمی در گفتگو با ایسکانیوز، گفت: تاکنون نه مذاکره‌ای با آقای شجریان در این زمینه شده است و نه آیت‌الله هاشمی رفسنجانی نیاز به چنین کاری دارد ضمن اینکه اگر ما می‌خواستیم چنین کاری انجام دهیم نیازی به مخفی‌کاری در این زمینه نبود.

به‌نظر می‌رسد باید در روزهای آتی منتظر ماند تا روشن شود که آیا استاد بلندآوازه‌ی ایران‌زمین، که در سال‌های اخیر، به بهانه‌های مختلف، از سوی جریان‌های خاص، تحت فشار قرار گرفته بود به این آهنگ سفارشی تن داده است یا خیر.

انتهای پیام/ س.ب