پایگاه اطلاع‌رسانی ریواس جنوب (rivasjonoob.ir)/

مطهری2پایگاه خبری تحلیلی ریواس
علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیشنهاد کرد؛ از ظرفیت و توانمندی رؤسای جمهوری ادوار گذشته برای بهبود امور کشور استفاده شود.

به گزارش ریواس به نقل از «انتخاب»، مطهری جمعه شب در جشن مردم روستای محمد آباد از توابع شهرستان علی آباد کتول در شرق استان گستان به مناسبت میلاد امام رضا (ع) گفت: به عنوان مثال می توان از ظرفیت آقای هاشمی برای تلطیف رابطه اعراب و ایران، از آقای احمدی نژاد برای توسعه روابط با کشورهای آمریکای لاتین و از رییس دولت اصلاحات برای تقویت سیاست خارجی و ارتباط بهتر با غرب کمک گرفت.

وی با تصریح بر اینکه سیاست حذف رقیب کار اشتباهی است، گفت: هشت سال تلاش کردند هاشمی را از صحنه خارج و حذف کنند؛ اما نتوانستند و حتی اگر امروز هم بخواهیم گروه مخالف (دولت) را حذف کنیم کار اشتباهی است.

او اظهار کرد: اگر ائمه اطهار (ع) با مخالفان برخورد تندی داشتند، امروز از اسلام خبری نبود.

مطهری با تبریک هفته دولت، عملکرد دولت تدبیر و امید را مطلوب و موفق ارزیابی کرد و افزود: جمع بندی مذاکرات هسته ای نمونه ای از موفقیت های دولت تدبیر و امید و نشانه قدرت جمهوری اسلامی ایران است.

وی اظهار کرد: کشورهای غربی زمانی وارد مذاکره با طرف مقابل می شوند که مطمئن باشند آن کشور قدرتمند است و جمهوری اسلامی ایران در عرصه های مختلف سیاسی، نظامی و حتی ایدئولوژیک، توانمند است.

این نماینده مجلس بیان داشت: البته بهتر است دکتر روحانی به موازات سیاست خارجی، در عرصه داخلی نیز تلاش بیشتری به خرج دهد و به عنوان مسؤول اجرای قانون اساسی باید به نواقص و کاستی ها پایان دهد.

نماینده مردم تهران گفت: اگر چه عملکرد اقتصادی دولت تا اینجای کار قابل قبول بوده است اما مردم انتظارات بحق بیشتری دارند؛ در حوزه فرهنگی می بایست سبک زندگی اسلامی ترویج شود و نباید در برابر غرب دچار خودباختگی شویم.

مطهری در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به آیات، روایات، احادیث و الگوهای انسانی، تعالی انسان را در رشد همه جانبه ممکن دانست و اظهار کرد: صِرف پرداختن به عبادت یا آزادی یا عشق فایده ای ندارد بلکه انسان باید در همه ابعاد، خودش را رشد داده تا عالی و متعالی شود.

وی، حضرت امام خمینی (ره) را نمونه انسان کامل عنوان کرد و ابراز داشت: نباید امام را فوق انسان و در پشت ابرها و غیر قابل دسترس معرفی کنیم؛ زیرا در این صورت الگوهای مطلوب از دسترس توده مردم خارج می شود و مثلاً سایرین خواهند گفت او امام است و ما نمی توانیم امام شویم.

وی ادامه داد: امام انسان مافوق است و مافوق انسان نیست و اگر این گونه تبلیغ کنیم، آن وقت برای همه الگو خواهد بود و همگان تلاش خواهند کرد همچون امام به عنوان انسانی متعادل و کامل تلاش کنند.

نماینده مردم تهران ادامه داد: به فرموده قرآن، راهنمایی از راهبری سخت تر است و اگر امام را فرا انسان فرض بگیریم، الگوی خود را گم خواهیم کرد؛ امام در واقع انسان کاملی است که همه ارزشهای انسانی را به طور هماهنگ در خودش رشد داده است.

مطهری همچنین گفت: چهار عامل شامل ظلم، فساد اخلاقی، تفرق و تشتت و ترک امر به معروف به عنوان سنت خداخواسته، هر جامعه ای را منقرض می کند که نمونه های تاریخی آن نیز وجود دارد.

وی در بخش آخر سخنانش با اشاره به انتخابات آتی مجلس در اسفند ماه امسال اظهار کرد: نیازمند مجلس قوی هستیم که نمایندگان آن خوش فکر و فاقد وابستگی گروهی باشند؛ بلکه با حریت و آزادی به تقویت مجلس و حل مشکلات کشور کمک کنند.